Huawei tento rok rozhodne zabodoval s trojicou zariadení série P20, v nasledujúcom období však môžeme od neho očakávať aj zariadenia z trochu iného súdka. Spoločnosť teraz oznámila smelé plány na trhu so smartfónmi.

Bližšie detaily prezradil jeden z hlavných predstaviteľov čínskeho výrobcu, Jim Xu, a informácie o téme priniesol portál GSMArena. Huawei sa rozhodol vstúpiť na postupne sa rozširujúci trh s hernými smartfónmi a pripravuje vlastné zariadenie. Jednou z hlavných výhod riešenia čínskeho výrobcu má byť technológia Turbo GPU, ktorú už vo svojom produkte ohlásila dcérska spoločnosť Honor.

Smartfóny by mali byť s touto technológiou schopné oveľa efektívnejšie spúšťať graficky náročné hry. Znížiť sa má dopad na výdrž batérie, ktorá práve pri vysokom výkone rýchlo stráca energiu. GPU Turbo má spracovávať grafické dáta o 60 % efektívnejšie než je tomu pri súčasnej technológii. Huawei by mohol svoj herný smartfón predstaviť ešte v tomto roku.

Príde aj skladací smartfón

Ešte vzrušujúcejšie sú však plány spoločnosti pre ten budúci rok. Ich súčasťou totiž bude aj skladací smartfón. Aj v tejto oblasti sa rozhorieva výrazný konkurenčný boj o to, kto ako prvý predstaví komerčný produkt. Veľmi často sa hovorí o riešení Samsungu, ktorý za zatvorenými dverami už prezentoval aj prototyp svojho riešenia. Špekulácie zatiaľ naznačujú prezentáciu na úvod budúceho roku.

Ako by mohol vyzerať skladací smartfón od Huawei prezentuje na svojich renderoch YouTube kanál Techconfigurations:

Skladací smartfón sa v súvislosti s Huawei spomínal už v minulom roku, tentoraz tak dostávame opäť ďalšie potvrdenie, že vývoj neustále beží. V podobnom termíne ako Samsung by teda mohlo prísť aj zariadenie od čínskeho výrobcu, no a možno do tohto súboja prehovorí aj Motorola. Huawei tak onedlho vstúpi do ďalších oblastí trhu so smartfónmi, uvidíme však, koho riešenie zaujme používateľov najviac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom