Herné smartfóny získavajú čoraz väčšiu pozornosť od výrobcov, ktorí predstavujú špeciálne verzie svojich zariadení pre hráčov. Len včera zaujal napríklad výnimočne vybavený Asus Rog. Trochu iný prístup zvolil čínsky Honor, ktorý má novú technológiu v oblasti grafického výkonu.

GPU Turbo je názov novej technológie, ktorú začne vo svojich smartfónoch využívať spoločnosť Honor. Výrobca sa pri optimalizovaní výkonu pre hráčov zameral na efektivitu grafických procesorov. Detailov nie je mnoho, no vývojári Honoru mali dosiahnuť úspech vďaka optimalizácii nižšej programovej úrovne grafického systému, píše portál Gizmochina.

Tešiť sa z toho môžu samozrejme najmä hráči. Smartfóny by mali byť s touto technológiou schopné oveľa efektívnejšie spúšťať graficky náročné hry. Znížiť sa má dopad na výdrž batérie, ktorá práve pri vysokom výkone rýchlo stráca energiu. GPU Turbo má spracovávať grafické dáta o 60 % efektívnejšie než je tomu pri súčasnej technológii.

Používatelia si tak vďaka danému riešeniu vychutnajú na smartfónoch Honor zrejme aj vyššiu zobrazovaciu frekvenciu či náročnejšie špeciálne efekty v hrách a HDR obraz. Čínsky výrobca zároveň myslí aj na nástup rozšírenej a virtuálnej reality, kde je jeho nové riešenie rovnako aplikovateľné. Okrem zariadení tejto značky, by technológiu mohol začať využívať aj Huawei, ktorý je materskou spoločnosťou Honoru. Prvé zariadenie pritom už mieri na trh.

4D hranie a GPU Turbo

Honor totiž už predstavil svoj nový model Honor Play. Už podľa názvu je jasné, že je zameraný na herný výkon. Ako prvý teda ponúkne technológiu GPU Turbo, no okrem toho je doplnkom aj funkcia označovaná ako 4D gaming. Systém je schopný rozlišovať medzi jednotlivými prehrávanými scénami v hrách. Ponúkne teda jemne upravený zážitok napríklad pri akčných scénach. K dispozícii bude aj 3D zvuk, ktorý sa tiež bude šíriť na základe diania v hre.

Ďalšie kľúčové špecifikácie Honor Play:

  • Konštrukcia z kovu;
  • Displej je 6,3-palcový s FullHD+ rozlíšením;
  • Kirin 970 a 4/6 GB RAM + vnútorné úložisko 64 GB (microSD do 256 GB);
  • Duálny fotoaparát 16MPx (f/2.2) + 2 MPx (f/2.4), predný 16 MPx (f/2.0);
  • Batéria 3750 mAh
  • Android 8.1

Honor teda pripravil kvalitný kúsok určený pre hráčov. Špecifikáciami síce smartfón stráca na nový Asus Rog, avšak uvidíme, čo prinesie technológia GPU Turbo. Honor si od svojho riešenia veľa sľubuje. Cenovku nového modelu nastavil pritom veľmi nízko na úroveň v prepočte 267 € (4 GB model) a 320 € (6 GB model). Používateľom budú dostupné tri farebné prevedenia, fialová, modrá a čierna. Do predaja sa v domovskej Číne dostáva Honor Play už 11. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú