Mnohí čínski výrobcovia smartrfónov radi čerpajú nápady u konkurencie, ktorou je mnohokrát práve Apple. Ani Xiaomi sa netají tým, že kalifornský gigant je preňho inšpiráciou, no rovnakým smerom sa vydal aj Huawei a ďalší. Práve Huawei mal v domovskej Číne predstavenie, počas ktorého okrem vlajkových lodí P-línie predstavil aj kreditnú kartu. Od Apple Card si zobrala viacero funkcií, informuje Engadget.

Nové čínske smartfóny a ďalšie produkty neraz svojim dizajnom a funkciami potvrdili, kde sa ich výrobca pri vývoji inšpiroval. Viaceré spoločnosti doteraz predstavili zariadenia, ktoré sa až nápadne podobajú na to, s čím vyrukoval Apple.

V podobnom duchu sa niesla aj svetová premiéra nových vlajkových lodí Huawei P40, ktoré sa po dizajnovej stránke síce na iPhony nepodobajú, avšak dostali viacero noviniek, ktoré môžeme hľadať práve u Apple.

Huawei má ďalší nápadne podobný produkt ako Apple

Huawei totiž predstavil digitálneho asistenta Celia, ukázal nový inteligentný reproduktor, ktorý sa podobá na HomePod, a odhalil tiež nové funkcie, s ktorými sú stotožnení práve majitelia Apple smartfónov a notebookov. Kroky čínskeho výrobcu tak nasledujú politiku jeho amerického rivala, čo včera dokázal ďalším „vlastným“ produktom. Huawei totiž na domácom trhu predstavil kreditnú kartu založenú na Huawei Pay.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi si uťahuje z Huawei. Rovno na balení nového modelu naráža na absenciu Google služieb hlavného konkurenta

Karta si od Apple Card prepožičala viacero dôležitých funkcií a možností, a tak opäť Huawei nemôže ututlať, kde hľadal zdroj pre tento produkt. S touto kartou môže používateľ v Číne platiť bežne ako s obyčajnou kreditkou, pričom výrobca sľubuje, že počas prvého roka používania nebude majiteľom účtovať poplatky.

Tým, ktorí počas 2. roka používania karty minú určitú sumu prostredníctvom Huawei Pay, odpustí poplatky aj na ďalších 12 mesiacov. Nezabudlo sa ani na cashback.

S Huawei Pay môže nahradiť chýbajúci Google Pay

Platobnú kartu spoločnosť spustila v spolupráci s najväčšou čínskou organizáciou zastrešujúcou kreditné karty, UnionPay, informoval CNTechPost. Používatelia karty ju môžu pri platbách využívať offline alebo online. Huawei tak opäť hľadal inšpiráciu u Apple, no kľúčovou preňho môže byť práve vlastný platobný systém Huawei Pay, ktorý môže nahrádzať Google Pay. V Číne je dostupný už nejaký čas, no do zahraničia sa zatiaľ nedostal.

Huawei

Kvôli absencii služieb Google nemôže spoločnosť tieto bezkontaktné platby využiť. Predstavila preto riešenie s vlastnou kreditnou kartou.

Novinka je však zatiaľ dostupná iba v tamojšej Číne a nie je známe, či má spoločnosť plány rozšíriť ju do ďalších krajín. Pokiaľ by sa tak stalo, s Huawei Pay môže používateľom aj za hranicami Číny vynahradiť v nových smartfónoch chýbajúci Google Pay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom