Čínsky gigant predstavil pred pár týždňami svoju novú vlajkovú loď, ktorá ponúka špičkové vlastnosti a chce zaujať aj veľkým OLED displejom. Práve táto časť výbavy sa stala v posledných dňoch stredobodom pozornosti po tom, čo sa začal po jej okrajoch objavovať zelený odtieň. Majiteľov modelu Mate 20 Pro sa Huawei snaží upokojiť vyhlásením, v ktorom ich presviedča, že za zafarbenie okrajov OLED displeja môže jeho zahnutie.

Po veľkej premiére sa Huawei Mate 20 Pro začal objavovať v prvých recenziách, ktoré vyniesli jeho výbavu a možnosti do výšin. Adept na smartfón roka sa však stal po chvíli terčom kritiky. Za všetko môžu zelené, respektíve zažltnuté farby pri okrajoch jeho obrazovky. Tento jav sa prvým majiteľom tejto vlajkovej lode odhaľuje v určitých podmienkach, a to najmä pri nízkom osvetlení a využití tmavého pozadia obrazovky.

Na vine má byť zahnutie displeja

Množstvo nespokojných používateľov si túto nežiadúcu vlastnosť zakriveného OLED displeja všimlo už pred pár dňami, no výrobca ich o príčine problému až doteraz neinformoval. U tak drahého smartfónu by málokto čakal nesprávne farebné podanie, no za všetko môže práve OLED panel a jeho zahnuté okraje.

Mate 20 Pro využíva špičkovú flexibilnú OLED obrazovku so špeciálnymi zakriveným okrajmi pre vylepšený vizuálny zážitok a lepšie držanie. To môže viesť k miernemu farebnému skresleniu pri pohľade z rôznych uhlov. Pri extrémne slabých svetelných podmienkach, keď je jas obrazovky veľmi nízky, alebo pri využití tmavého pozadia, môžu byť tieto odlišnosti displeja výrazné. Pokiaľ farebný odtieň ovplyvňuje bežné používanie smartfónu, obráťte sa na autorizované Centrum pre zákazníkov.“ – vyhlasujú zástupcovia Huawei na anglickom fóre.

Počet poškodených používateľov stúpa

Pri čítaní tohto vyhlásenia však nemusí používateľ súhlasiť. Podľa mnohých nie je problém v obrazovke, ale v lepidle, ktoré Huawei používa pre jej prilepenie ku konštrukcii. Na niektorých fórach už dokonca túto chybu označujú ako #gluegate, no ani tento termín nemusí byť správny. Viacerí totiž postrehli, že skreslené farebné odtiene zelenej a žltej postihujú iba Mate 20 Pro s OLED displejom od spoločnosti LG. Ďalšia výrobná séria s obrazovkou od BOE týmito chybami netrpí.

Nenechaj si ujsť
Huawei znova predbehol Apple. Je druhým najväčším výrobcom na svete a rýchlo doťahuje Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom