Pri príležitosti veľtrhu CES 2018 spravili redaktori Android Authority rozhovor s CEO spoločnosti Huawei. Ten v ňom naznačil, akým smerom sa chce v budúcnosti Huawei uberať a na čo všetko sa môžeme tešiť.

Z rozhovoru sme sa tak dozvedeli, aké vylepšenia Huawei chystá, či plánuje svojho vlastného virtuálneho asistenta, alebo o spolupráci s firmou Leica.

Priblížiť sa čo najviac k zrkadlovkám

V posledných rokoch sa spoločnosť snaží držať krok s najlepšími fotomobilmi. Rozhodne sa jej to darí, čomu určite dopomohla aj spolupráca so svetoznámou spoločnosťou Leica či implementácia umelej inteligencie v prípade najnovšieho Mate 10 Pro. Leica okrem vývoja hardvéru pomáha aj pri navrhovaní softvéru pre zariadenia. Výsledný efekt je tak perfektný a zaslúžene si tak Mate 10 Pro drží popredné priečky v hodnoteniach.

Zobraziť celú galériu (3)
Dávid Igaz / FonTech

Cieľ spoločnosti v budúcnosti je ale jednoznačný – čo najviac sa priblížiť digitálnym zrkadlovkám. Ako sa vyjadril sám Richard Yu, plánujú spraviť v oblasti fotoaparátu revolúciu. Vylepšený má byť optický zoom, ešte lepší snímač, ktorý nebude mať problém ani pri horšom svetle a ponúkne vysoký kontrast. Prvé kroky tohto procesu máme možnosť vidieť už pri vlajkovej lodi Huawei Mate 10 Pro.

Vlastný virtuálny asistent

Ohľadom dizajnu padla otázka, prečo si spoločnosť vybrala práve Porsche. Dôvod je jednoduchý. Chceli priniesť zákazníkovi niečo iné s poriadnou dávkou luxusu, no smartfón mi mal stále zachovať svoj špecifický dizajn. To všetko ponúklo Porsche a výsledkom je luxusný smartfón, ktorý si stále zachováva priaznivú cenu v porovnaní s konkurenciou.

Inteligentní hlasový pomocníci sú v dnešnej dobe v móde. Zažívajú obrovský boom po celom svete a predaje trhajú rekordy. Huawei patrí medzi tie najväčšie spoločnosti, a tak sa naskytla otázka, či plánuje predstaviť svojho vlastného digitálneho asistenta. Na to Richard Yu odpovedal, že vlastného asistenta už má, no ten je určený len pre čínsky trh. Pre ostatné krajiny má využívať už dostupné riešenie, a to Alexu v prípade USA a Google Assistanta pre ostatné krajiny.

Nenechaj si ujsť!
Mate 10 Pro láme jeden rekord za druhým. Huawei zaznamenal 100 % nárast predobjednávok

Každopádne sa máme na čo tešiť. Nová vlajková loď Huawei by mala byť predstavená už v najbližších mesiacoch a sme zvedaví, čo na nás čínsky gigant vybalí. Bude zaujímavé sledovať, ako obstojí v konkurencii, nakoľko aj Samsung chystá pre svoj Galaxy S9 veľké novinky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom