Vývoj smartfónov napreduje rýchlym tempom a okrem stále vyššieho výkonu nám nové modely ponúkajú aj excelentnejšie výsledky vo fotografovaní. Práve v tomto aspekte sa rozhodol konkurenciu tromfnúť Huawei, ktorý pred pár týždňami svetu ukázal kúsok s nevídanou výbavou. „Triple“ fotoaparát v modeli P20 Pro získal prvenstvo v teste DxOMark a teraz si uchmatol cenu od asociácie TIPA.

Fotoaparáty smartfónov sa v posledných rokoch výrazne zlepšili a my tak dnes môžeme zachytiť každodenné momenty v naozaj vysokej kvalite. Každý z renomovaných výrobcov sa snaží priniesť čoraz lepšie objektívy a obrazové snímače, ktorými chcú spraviť revolúciu v segmente mobilného fotografovania. Skutočne prelomovým smartfónom bol však za dlhé obdobie okrem Samsungu Galaxy S9 taktiež nový Huawei P20 Pro.

Smartfón s najlepším fotoaparátom získal ďalšie významné ocenenie

Práve tento kúsok zosadil v teste DxOMark novú S9-ku a s výrazným náskokom sa tak dostal na prvú priečku. Nekompromisný súboj týchto dvoch špičkových fotomobilov vyvolal u fanúšikov rozdielne reakcie. O najlepšom fotoaparáte v smartfónoch však teraz rozhodla aj asociácia Technical Image Press, alebo tiež TIPA, ktorá priniesla jednoznačný verdikt. Podľa hodnotenia tejto neziskovej organizácie má najlepší fotoaparát spomedzi všetkých nový Huawei P20 Pro. Tým si táto novinka len utvrdila svoju pozíciu a výrobca môže byť na tento svoj počin právom hrdý.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Huawei P20 a P20 Pro oficiálne: Výrez v displeji ako americký konkurent a jeden z najlepších fotoaparátov na svete

TIPA každoročne umožňuje hlasovať za najlepšie fotografie v kategórii zrkadlových fotoaparátov, 360° fotoaparátov, ale tiež v kategórii fotoaparátov smartfónov. Práve v poslednom segmente je kvalita často kontroverznou témou, pretože nie každý mobilný fotoaparát je stvorený podľa potrieb bežného používateľa. Napriek tomu je toto hodnotenie skvelým dôkazom toho, akú dlhu cestu má fotografická výbava smartfónov za sebou. Vrcholom tohto vývoja je tak jednoznačne Huawei P20 Pro, ktorý si toto ocenenie zaslúžil vďaka svojmu monochromatickému, farebnému objektívu a teleobjektívu.

Huawei chce napredovať a nebude sa báť odvážnych zmien

Trojica objektívov, ktorá zdobí zadnú sklenenú stenu zariadenia, dokáže vytvoriť aj pomocou umelej inteligencie doteraz najlepšie fotografie, aké smartfónový priemysel videl. Nie teda divu, že si nová P20-ka Pro získava takú pozornosť. Huawei tak urobil skvelé rozhodnutie, ktoré rozhodne nemusí ľutovať. Spoločnosť však mrzí, že pred pár rokmi neurobila takéto odvážne kroky vpred. Už pred zhruba 4 rokmi totiž zvažovala vložiť do svojich nových modelov výrez obrazovky, no nakoniec sa vedenie rozhodlo inak. Vlnu nového trendu a „notch“ v displejoch priniesol so sebou minulý rok až Essential Phone a iPhone X. Práve tento výročný model Applu sa stal ťahúňom výrezu obrazovky, ktorý sa čoraz častejšie ocitá aj v Android smartfónoch.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Mohol to však byť práve Huawei, kto by spustil túto dizajnovú revolúciu. Teraz sa ale spoločnosť už nebude brániť inovatívnym nápadom, čoho dôkazom je aj model P20 Pro. Ten má okrem jedinečného fotoaparátu aj unikátne farebné prevedenie „Twilight“, ktoré dokáže meniť odtieň modrej a fialovej podľa slnečných lúčov. Výrazné vylepšenia po stránke fotoaparátu a dizajnu tak robia z tejto novinky najlepší smartfón, aký kedy tento výrobca svetu ponúkol. To dokázali oceniť aj samotní zákazníci a už za prvých 10 sekúnd predaja zarobil Huawei P20 Pro, spolu s modelom P20, až 15 miliónov dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom