Čínsky gigant, Huawei, sa neustále snaží porážať svojho najväčšieho rivala z Cupertina, pričom sa nebráni využiť aj rôzne inovatívne metódy. Včerajšok nám ukázal, že tento výrobca sa v segmente smartfónov len tak zahanbiť nenechá a ukázal nám dokonalý fotomobil. Trojica fotoaparátov v novom Huawei P20 Pro prináša špičkovú kvalitu záberov, pričom si rekordným skóre vyslúžil prvé miesto v DxOMark.

Včerajší deň v Paríži sa niesol v znamení príchodu nových smartfónov od spoločnosti Huawei, pričom si najväčšiu pozornosť vypýtala najvýkonnejšia vlajková loď, Huawei P20 Pro. Výrobca pri jej vývoji stavil na netradičnú zostavu fotoaparátov a dal zbohom „zastaralému“ duálnemu fotoaparátu. Miesto dvoch objektívov na zadnej stene novej P20-ky Pro nájdeme ešte ďalší fotoaparát. Tento „triple“ fotoaparát bol ako inak navrhovaný v spolupráci so spoločnosťou Leica. Vo výsledku nám Huawei priniesol novú definíciu pre fotografovanie smartfónmi a schopnosti objektívov boli samozrejme podrobené aj testu DxOMark.

Absolútna špička v mobilnom fotografovaní

V tejto nekompromisnej skúške fotoaparátov získal Huawei P20 Pro historicky najvyššie skóre spomedzi všetkých smartfónov. Vrchol rebríčka obsadil so 109 bodmi.

Tým spoločnosť ukázala, že pokiaľ chce, tak dokáže konkurenciu naozaj rozdrviť, čo sa jej po fotografickej stránke nových smartfónov aj podarilo. Trojitý fotoaparát doteraz najlepšieho modelu tohto výrobcu jednoducho exceluje v každých podmienkach.

Perfektné zábery dokáže vytvoriť počas dňa, ale aj v noci. Spolupráca farebného RGB snímača, monochromatického snímača a teleobjektívu zaisťuje tie najlepšie fotografie, aké môže dnes smartfón vytvoriť.

Kvality fotografickej výbavy boli ocenené aj v teste DxOMark. Tester, ktorý Huawei P20 Pro testoval, sa k jeho fotoaparátom vyjadril nasledovne:

„Veľký senzor hlavného fotoaparátu v kombinácii s čierno-bielym snímačom poskytuje perfektné výsledky aj v slabom osvetlení a najlepší dynamický rozsah svojej triedy. Špeciálny 80 mm teleobjektív v spolupráci s monochromatickým snímačom zasa ponúka najlepšie približovanie, aké sme kedy v smartfóne videli.“

Nezaostáva ani pri natáčaní videa

Na výbornú si Huawei P20 Pro viedol aj počas testu videa, ktorý bol zložený z niekoľkých častí. DxOMark hodnotil expozíciu, textúru, automatické zaostrovanie, šum, ale aj stabilizáciu, pričom vo všetkých aspektoch si táto novinka viedla veľmi dobre.

Ako inak, aj v tomto smere je práve tento smartfón tým najlepším, nakoľko doterajší kráľ videa, Google Pixel 2, získal v tomto teste ešte o 2 body menej. O koľko je nový Huawei P20 Pro lepší v porovnaní s najväčšími konkurentmi si môžeš detailne pozrieť v celom teste DxOMark.

Čínsky Huawei to teda včera rozbalil skutočne naplno a nikto už nemôže povedať, že jeho nové vlajkové lode majú nedostatočne kvalitný fotoaparát. Je totiž najlepší spomedzi všetkých a mnohí konkurenti sa počinom tejto spoločnosti zrejme inšpirujú pri vývoji svojich ďalších smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom