Aj keď k predstaveniu najnovšej série Huawei Mate 20 došlo už 16. októbra, používatelia domáceho, teda čínskeho trhu sa ho dočkajú až v najbližších dňoch. Predstavenie bolo súčasťou slávnostného ceremoniálu, ktoré sa konalo 26. októbra v Šanghaji. Tradíciou pri domácom predstavení býva aj výsledok DXOMark testov, pri ktorých však vznikol menší problém.

DXOMark testy sú známe predovšetkým hodnotením kvality fotografií, šošoviek a ďalších súčastí smartfónov v oblasti fotoaparátu. Tomuto testu sa podrobili aj najnovšie modely Mate 20, avšak ich výsledky sa tentokrát spoločnosť rozhodla nezverejniť. Ak ťa zaujíma dôvod, je trochu bizarný. Vraj výsledné skóre je až veľmi vysoké. 

V súčasnosti najlepšie hodnoteným fotoaparátom smartfónov kraľuje model P20 Pro. O 4 body zaostáva iPhone XS Max. Tretia priečka patrí hneď trom zariadeniam – HTC U12+, Note 9 a novému zariadeniu v podobe Xiaomi Mi MIX 3. Predpokladá sa, že s odstupom času nakoniec svoje výsledné skóre odhalí aj najnovšia séria Mate 20.

Ak sú výsledné hodnoty naozaj tak vysoké, je trocha nepochopiteľné, z akého dôvodu ich nechcú uverejniť, nakoľko by to bol okrem iného skvelý marketingový ťah. Možno sa jedná o ďalší podvod, ktorý sa už raz pri Huawei v benchmarkových testoch vyskytol. To však nie je veľmi pravdepodobné, nakoľko v najnovších benchmarkoch Mate 20 Pro výrazne porazil svoju konkurenciu a s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o kandidáta na smartfón roka.

Navyše smartfón testujeme aj v našej redakcii a fotoaparát vyzerá byť poriadne vybavený. Mate 20 Pro je vybavený tromi zadnými snímačmi.

Ďalšou novinkou je funkcia fotoaparátu, ktorá umožní vypočítať kalorickú hodnotu jedla. Kamera má aj funkcie pre snímanie videa s rozmazaným pozadím, alebo so zvýraznenou farbou či čierno-bielym okolím. Aj keď sa zdá, že na prvý pohľad ide o kvalitný fotoaparát, bolo by zaujímavé vidieť výsledok DXOMark. Či sa k tomuto kroku spoločnosť odhodlá, zistíme možno v najbližších dňoch či týždňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú