banner-mate-9
Huawei pri vstupe na globálny trh patril medzi výrobcov, ktorí svoje smartfóny predávajú za výborný peniaz pri zachovaní skvelých hardvérových špecifikácií. Pozícia tejto značky sa však na globálnom trhu stabilizovala a Huawei tak ceny svojich produktov navýšil.

Spoločnosť Huawei ešte donedávna ponúkala svoje smartfóny za relatívne výborné cenovky. Postupom času, ako sa budovalo povedomie o značke, stúpali aj ceny zariadení s logom Huawei. Dôkazom toho je aj minulý rok predstavený vlajkový model Huawei Mate 9, ktorý už vo svojej klasickej verzii začína na oficiálnych 699 €. Výrobca však popri predstavení klasického modelu na trh uviedol aj prémiovú verziu s brandovaným Porsche dizajnom. Už toto označenie evokuje vysokú cenovku, ktorá je aj realitou.

huawei-mate-9-porsche-dizajn-1

Zobraziť slovenskú cenu Huawei Mate 9

Na oficiálnej stránke Porsche-design.com bol spustený prvý predpredaj limitovanej edície tohto smartfónu a určite tušíš, že cenovka je niekde inde, ako sme zvyknutí. Huawei a Porsche si za tento prémiový kus smartfónu pýtajú nehoráznych 1395 €, čo prekračuje aj ceny najnovších iPhonov či Google Pixelov v najvyššej verzii. Rovnako ako autá od Porsche, ani ich smartfón nebude pre každého.

huawei-mate-9-oficialne-fotonahlad

Huawei Mate 9 Porsche Design prináša oproti bežnému modelu zahnutý 5,5-palcový displej s jemným QuadHD rozlíšením. Pod luxusnou „kapotou“ smartfónu je umiestnený doposiaľ najvýkonnejší procesor z dielne spoločnosti, Kirin 960. Tomu v tomto prípade dopomáha 6 GB RAM pamäť a Porsche medzi smartfónmi dostalo aj obrovské 256 GB úložisko. Vo výbave sa nachádza tiež druhá generácia duálneho Leica fotoaparátu v zostave 12 MPx (RGB) + 20 MPx (čiernobiely). Spomenúť treba aj 4000 mAh batériu s rýchlym nabíjaním, Android 7.0 Nougat či snímač odtlačkov prstov zabudovaný do predného tlačidla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP