Výrobcovia smartfónov prekonávajú samých seba, aby nám priniesli stále lepšie modely s ešte dokonalejšou výbavou. Dôkazom toho je aj posledný počin najväčšieho čínskeho producenta týchto zariadení, ktorý len včera odhalil svoje nové vlajkové lode, spolu s ich prémiovou verziou. Huawei Mate 20 RS Porsche Design dostal vizuálne a hardvérové úpravy, aby priniesol na trh nadštandardnú výbavu za odpovedajúcu cenu.

Premiéru nových modelov radu Mate využil Huawei v Londýne aj na to, aby ukázal svoj najnovší výsledok spolupráce s dizajnovým oddelením automobilky Porsche. Nemecký výrobca superšportov sa stal súčasťou pri návrhu jedinečného Huawei Mate 20 RS, ktorý bol na dôkaz toho aj patrične označený. Porsche Design je už druhý rok špeciálnou edíciou prémiového modelového radu tejto čínskej spoločnosti, ktorá sa týmto zamerala na majetnejších zákazníkov.

Luxusom pretkaný súrodenec Mate 20 Pro s ešte vyššou výbavou

Podoba tohto smartfónu však ihneď dáva najavo pôvod svojich kriviek, ktoré pochádzajú z modelu Mate 20 Pro. Prakticky sa od neho výrazne nelíši a žiadne extrémne úpravy tak dizajnéri nevyužili. Stavili skôr na elegantnejšie zmeny, ktoré však vo výsledku spravili z už tak skvelého modelu ten najlepší kúsok, aký kedy mal Huawei v ponuke.

Predná stena Mate 20 RS Porsche Design je však identická so svojim „lacnejším“ súrodencom a teda na nej nájdeme rovnaký 6,4″ AMOLED panel s výrezom pre totožnú 3D technológiu skenovania tváre, snímače a predný 24 MPx selfie fotoaparát. Viac pozornosti sa však dostalo zadnej stene, ktorá odhodila časť skla, aby ho nahradila prémiová koža vysokej kvality a stredový sklenený pásik s logom Porsche Design a Huawei.

Nenechaj si ujsť
Huawei predstavil potenciálny smartfón roka. Mate 20 Pro oficiálne odhalený

V tomto prípade bolo vyčnievanie „triple“ fotoaparátu od spoločnosti Leica eliminované a trojica objektívov tak vôbec nevytŕča zo skla. Rovnako ako Mate 20 Pro, aj Mate 20 RS Porsche Edition ponúkne špičkovú kvalitu fotografií a videí, ktoré si bude môcť používateľ uložiť do dvoch pamäťových verzií. V základe prichádza tento luxusný kúsok s 256 GB interným úložiskom, pričom v najvyššej verzii ponúka až 512 GB pamäte.

Okrem toho sa zväčšila aj kapacita operačnej RAM pamäte, ktorá stúpla v oboch variantoch na 8 GB. Zvyšok hardvérovej výbavy ostal nezmenený, a tak sa aj tu dočkáme výkonného procesora Kirin 980, ktorý je vyrobený inovatívnym 7 nm procesom. Keďže Huawei Mate 20 RS prichádza s označením „Porsche Edition“, tak nebude vôbec lacný.

Vysoká cena ako daň za prémiové prevedenie

Za základný model si výrobca vypýta v Európe ohromných 1 695 € a dvojnásobné 512 GB úložisko v najvyššej verzii vyjde záujemcu až na 2 095 €. Takto drahý smartfón si tak budú môcť dovoliť len naozaj najnáročnejší zákazníci, ktorí nehľadia na cenovky. Pri pohľade na tieto sumy sa aj tie drahšie vlajkové lode mnohých výrobcov zdajú byť zrazu omnoho lacnejšie. Huawei ale zatiaľ neprezradil, kedy bude Mate 20 RS Porsche Design v čiernej a červenej koži dostupný v predobjednávkach, no prvé kusy dorazia k šťastným majiteľom už od 16. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom