Do oficiálnej premiéry nových vlajkových lodí spoločnosti Huawei ostáva len zopár hodín. Vďaka doterajším únikom informácií je zrejmé, s akými smartfónmi budeme mať dočinenia. Nový Mate 20 Pro bude skutočne prémiovým modelom, ktorý dostane podľa najnovšieho unboxing videa aj snímač odtlačkov prstov priamo v displeji.

Čínsky gigant, Huawei, naplánoval predstavenie svojich noviniek z radu Mate práve na dnešný deň v Londýne. Debut modelov Mate 20 a Mate 20 Pro je dlho očakávanou udalosťou, ktorá nám má ukázať ešte lepšie vlajkové lode spoločnosti. Tie budú vynikať vo všetkých smeroch výbavy, ktorá bude jednou z najlepších v tomto roku. Používateľský zážitok pritom nebude skvelý len po stránke výkonu, ale aj zabezpečenia.

Snímač odtlačkov prstov v displeji potvrdený!

Tesne pred oficiálnym otvorením udalosti sa jeden kus Huawei Mate 20 Pro dostal do rúk pánovi z Estónska, ktorý v krátkom unboxing videu odhalil inovatívne biometrické zabezpečenie tohto modelu. V jeho displeji totiž nájdeme zabudovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý bude ešte pohodlnejším spôsobom pre odomykanie smartfónu. Špekulácie posledných mesiacov tak potvrdilo toto nové video, na ktorom sa Mate 20 Pro prezentoval v celej svojej kráse.

Nenechaj si ujsť
Huawei má pri smartfónoch Mate 20 a Mate 20 Pro priniesť novinku v oblasti pamäťových kariet

Potvrdené tak bolo aj rozloženie trojitého zadného fotoaparátu, ktorého objektívy budú spolu s LED diódou umiestnené do štvorca so zaoblenými rohmi. Zadnú časť smartfónu v tomto prípade pokrýva aj štýlová gradient farba, ktorá kombinuje tmavú modrú s čiernou farbou. Obrazovka pritom obsadí celú prednú časť, no v jej vrchu už s istotou nájdeme široký výrez. Doň mohol Huawei vložiť novú 3D technológiu skenovania tváre používateľa, ktorá by mohla konkurovať Face ID od Apple.

Balenie modelu Mate 20 Pro však bude obsahovať aj rýchly nabíjací adaptér s predpokladaným výkonom až 40 W. Týmto spôsobom bude možné nabiť veľkú 4 000 mAh batériu naozaj rýchlo. Základom všetkého výkonu pritom bude silný procesor Kirin 980 vyrobený 7 nm technológiou, o ktorom Huawei tvrdí, že je lepší než A12 Bionic od Apple. Mnoho vylepšení nám však táto novinka z Číny zatiaľ neprezradila, no stane sa tak už dnes o 15:00 počas jej premiéry v Londýne. Pokiaľ si aj ty čakal na odhalenie Mate 20 a Mate 20 Pro, môžeš ho sledovať naživo priamo na YouTube.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom