Na internetovom portáli Weibo sa objavil screenshot z benchamrku pripravovanej vlajkovej lode z dielne Huawei. Nový Huawei Mate 20 bude podľa toho naozaj pekelne rýchly.

Je tomu len pár dní, čo spoločnosť Huawei predstavila svoje vlajkové lode z rady P, a to modely P20 a P20 Pro. Táto však vyrába aj smartfóny radu Mate, ktoré tak ako minulý rok, aj teraz prinesú novú generáciu Kirin procesora. A ten bude poriadne výkonný!

Nový rekord vo výkone

Ako ukazuje známy AnTuTu benchmark, procesor Kirin 980 v ňom dosiahol neuveriteľné skóre 356 819 bodov. To je oproti svojmu predchodcovi Kirin 970 skoro o dve tretiny viac. Zatiaľ sú však detailnejšie informácie o novom procesore len v rovine špekulácií. Hovorí sa o tom, že spoločnosť TSMC by ho mala začať masovo vyrábať už tento štvrťrok, a to 7 nm výrobným procesom. Taktiež sa špekuluje, že jeho základ by mohli tvoriť jadrá Cortex-A75 a tiež by mohol dostať novu NPU jednotku pre umelú inteligenciu. Nový procesor by mal do zariadení Mate 20 a Mate 20 Pro taktiež priniesť podporu Bluetooth 5.0.

Uniknuté informácie o tejto dvojici zariadení však už čo to prezrádzajú. Huawei Mate 20 príde s 5.9″ QuadHD displejom s pomerom strán 16:9, jeho brat Pro zasa so 6″ FHD+ displejom, ku ktorému prislúcha pomer strán 18:9. Pamäťové verzie by mali byť totožné, ako pri modeloch P20 a P20 Pro. Taktiež sa očakáva, že prídu s duálnym 20+12 MPx fotoaparátom a tiež by to mal byť prvý smartfón spoločnosti so snímačom odtlačkov prstov v displeji. Očakávaný príchod týchto noviniek je v októbri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP