Tento október si pre nás výrobcovia smartfónov pripravili skutočne bohatú nádielku nových modelov s inováciami, ktoré budú chcieť osloviť zákazníkov. Spomedzi všetkých spoločností si svoje novinky pripravuje aj najväčší čínsky producent týchto zariadení, Huawei. Pripravovaná vlajková loď, Huawei Mate 20, dostane nový procesor Kirin 980 vyrobený 7 nm výrobným procesom, ktorého výkon opäť otestovalo známe Antutu.

Do oficiálneho odhalenia noviniek z radu Mate od Huawei nám ostáva ešte zopár dní, počas ktorých sa o nich môžeme dozvedieť viac informácií. Doterajšie úniky nám ale priniesli celkom presnú predstavu ako môže nový Mate 20 a Mate 20 Pro vyzerať a aký výkon ponúkne ich nový kremík. Výrobca na tomto čipe skutočne zapracoval, čo pred pár mesiacmi dokázali prvé výsledky z benchmarkového testu Antutu.

Výkon, aký v iných Androidoch nenájdeme

Huawei Mate 20 túto skúšku absolvoval znova, aby ukázal, aký výkon od neho bude môcť používateľ očakávať. Jeho Kirin 980 bude už druhým komerčne predávaným procesorom smartfónov, ktorý bol vyrobený inovatívnym 7 nm procesom. Vďaka tomu sa do miniatúrnej plochy čipu zmestilo ešte viac tranzistorov, aby ponúkli vyšší výkon, no dôjde aj na redukciu spotreby energie. Spoločnosť svojmu procesoru verí natoľko, až si trúfla prehlásiť, že bude výkonnejší ako konkurenčný A12 Bionic od Apple, ktorý nájdeme v nových iPhonoch.

Nenechaj si ujsť
Huawei prinesie do Mate 20 a Mate 20 Pro nové funkcie po vzore Samsungu a Googlu

To sa pokúsil Kirin 980 potvrdiť v ďalšom teste aplikácie Antutu, kde skončil s výsledkom 313 561 bodov a prekonal tak všetkých svojich protivníkov s Androidom. Na nový A12 Bionic však výkonom nestačil. Testovaný model s označením LYA-L29 zrejme ešte nedisponoval finálnym softvérom a jeho vyladenie sa môže neskôr postarať o ešte vyššie výsledné skóre. Prvotné tvrdenia sa tak zatiaľ nenaplnili a aktuálne najvýkonnejším procesorom disponuje nový iPhone Xs a Xs Max.

Zobraziť celú galériu (1)
Huawei Mobile/Twitter

Huawei však do svojho nového čipu zabuduje aj vlastnú jednotku pre umelú inteligenciu, ktorá v porovnaní s predošlým kremíkom Kirin 970 prinesie ešte lepšie výsledky v mnohých smeroch. O všetkých možnostiach a vylepšeniach nového modelu Mate 20 a jeho vybavenejšieho súrodenca viac prezradia až prvé reálne testy. Obe novinky pritom spoločnosť predstaví už 16. októbra v Londýne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú