S blížiacim sa predstavením nových vlajkových lodí tohto giganta sa do éteru dostáva čoraz viac informácií. Prémiová dvojica smartfónov so sebou prinesie nielen špičkovú výbavu, ale aj funkcie, ktoré sme už mali možnosť vidieť u iných zariadení. Softvérové novinky očakávaných modelov od spoločnosti Huawei boli teraz odhalené v ich firmvéri. 

Doteraz sme sa stretli s mnohými únikmi správ o novom Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, ktorých debut sa už nezadržateľne blíži. Spoločnosť si rozhodne dá na týchto prémiových kúskoch záležať a vnukne im poriadne nadupaný hardvér spolu s bohatými funkciami, ktoré potešia budúcich majiteľov pri ich každodennom používaní. Huawei sa totiž rozhodol ísť v stopách Samsungu.

Huawei ponúkne jedne z najlepších smartfónov vôbec

Základom oboch smartfónov pritom bude výkonný čip Kirin 980, ktorý je jedným z prvých 7 nm procesorov. Veľký výpočtový výkon bude dopĺňať aj masívna operačná RAM pamäť, ktorá už v základe príde s kapacitou 6 GB. Najvybavenejší variant modelu Mate 20 Pro by podľa doterajších dohadov mohol ponúknuť až 8 GB RAM. Skúmanie firmvéru portálom XDA-Developers však potvrdilo aj veľkú 6,53″ obrazovku v modeli Mate 20, ktorý bude obsah zobrazovať v rozlíšení 2244 x 1080 pixelov. O jeho napájanie sa postará 4000 mAh batéria.

Nenechaj si ujsť
Huawei: Náš Kirin 980 je lepší ako A12 od Apple

Vybavenejší súrodenec tohto modelu dostane menší 6,3″ AMOLED displej, ktorý bude po okrajoch zahnutý. Ako najvýkonnejší smartfón výrobcu dostane Huawei Mate 20 Pro aj veľkú batériu s kapacitou až 4200 mAh, ktorej rozhodne nebude chýbať ani technológia rýchleho nabíjania. Obe novinky budú pritom podporovať aj bezdrôtové nabíjanie. Spoločnosť si má dokonca pripravovať konkurenciu pre slúchadlá AirPods, ktorú pomenuje ako Freebuds 2 Pro. Tieto slúchadlá používateľ vraj bude môcť nabiť bezdrôtovo len ich položením na niektorú z týchto vlajkových lodí.

Funkcie inšpirované konkurenciou

Tie však dostanú aj vyšperkované funkcie, medzi ktorými sa bude vynímať „Wireless Easy Projection“, teda bezdrôtový prenos obrazu smartfónu na monitor. Táto technológia má pracovať s frekvenčným pásmom 2,4 GHz a 5 GHz. Informácie o jej vývoji však prišli len „náhodou“ pár hodín po tom, čo Samsung oznámil práce na obdobnej funkcii. Tu ale ešte Huawei nekončí a podľa firmvéru má mať v rukáve aj možnosť, ktorú tiež ponúka Google Lens. Ide o rozpoznávanie jedál, malieb a iných objektov. U potravín by mala byť alternatíva z dielne tejto spoločnosti schopná zobraziť aj množstvo kalórií a nutričné hodnoty.

Zobraziť celú galériu (0)
Huawei Mobile/Twitter

Čerešničkou na torte bude preklad z cudzích jazykov v reálnom čase, s čím vývojárom pomôže Microsoft. Huawei si podľa týchto informácií pre nás pripravuje skutočne špičkové smartfóny, ktoré vo svete silnejúcej konkurencie vyniknú nielen výkonom, ale aj funkciami. Popri všetkých vylepšeniach sa s veľkou pravdepodobnosťou opäť dočkáme aj trojice fotoaparátov po vzore modelu P20 Pro, ktoré ale môžu priniesť ešte významnejšie zlepšenie kvality fotografií a videí. Všetky detaily nám Huawei odhalí už 16. októbra v Londýne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú