banner-mate-8Spoločnosti Huawei a Leica dnes uzavreli partnerstvo, ktoré by malo pozdvihnúť úroveň fotografií zo smartfónov na novú úroveň. Nároky užívateľov smartfónov stále narastajú a výrobcovia sa musia poriadne obracať, aby naplnili očakávania. Táto spolupráca by mohla napomôcť k zvýšeniu kvality fotografií a uspokojeniu potrieb aj tých najnáročnejších používateľov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Huawei sa spojil s tradičnou nemeckou spoločnosťou Leica, ktorá pôsobí na trhu s fotoaparátmi už od roku 1849. Momentálne nevieme žiadne podrobnosti, spoločnosť Huawei sa vyjadrila, že spolupráca bude zameraná na výskum, rozvoj, dizajn a marketing. Je celkom pravdepodobné, že Leica bude asistovať pri vývoji snímačov pre inteligentné telefóny, tak ako tomu bolo v minulosti napríklad pri spolupráci s firmou Panasonic.

huawei-mate-8-9

Zadná strana vlajkovej lode Huawei Mate 8 so snímačom Sony IMX298

Partnerstvo nemá priniesť len technické vylepšenia fotoaparátu, ale prínosom bude určite aj dizajnová časť. Leica je známa svojou kvalitou a eleganciou. Práve tieto prvky by mohla preniesť aj do smartfónov. Navyše z hľadiska marketingu ide o veľmi zaujímavý krok, ktorý by mohol pomôcť spoločnosti Huawei presadiť sa na trhu v Západnej Európe.

Zdroj: Gizchina.com, Androidcentral.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú