banner-mi-note-2HTC začiatkom marca spustilo predobjednávky na svoj prvý headset pre virtuálnu realitu, HTC Vive. Spoločnosť na tom v tých časoch nebola práve najlepšie a Vive ako-tak opäť prebudil záujem o túto stále veľmi známu značku.

Už len počas prvých 10 minút od spustenia predaja bolo prijatých 15 000 rezervácií, čo predstavuje zisk okolo 12 miliónov dolárov. Od predstavenia v apríli bolo predaných už 140 000 kusov tohto výborného headsetu a podľa slov Chialina Changa sa predajom ešte stále darí. Cena HTC Vive sa pohybuje niekde na úrovni 800 dolárov, pričom na Slovensku zaň dáme v niektorých e-shopoch aj okolo 1000 €. Ak zoberieme do úvahy cenu 800 dolárov, tak HTC doteraz zinkasovalo hrubý zisk niekde na úrovni 112 miliónov dolárov. V januári tohto roku spoluzakladateľ a CEO spoločnosti, Cher Wang, povedal, že HTC sa bude viac sústrediť na virtuálnu realitu ako na smartfóny.

HTC Vive môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

htc-vive-predaje-nahlad

TIP: HTC v septembri po prvýkrát zaznamenalo nárast príjmov tento rok

Určite to bol rozumný krok, keďže smartfónov sa nedarilo a ani sa nedarí. Mierne prelomový však bol HTC 10, ktorý konečne priniesol to, čo posledným dvom generáciám chýbalo. Avšak, kvôli neúspechu najmä na americkom trhu hlási výrobca každý štvrťrok červené čísla. Veríme, že ak sa bude HTC aj naďalej uberať smerom virtuálnej reality, ktorá má svetlú budúcnosť, podarí sa zachrániť povesť tejto kedysi veľmi obľúbenej značky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP