banner-vernee-apollo-lite

HTC sa už dlhú dobu potýka s veľkými problémami. Pomocnú ruku mu však podal Google, ktorý si túto spoločnosť vybral pre výrobu svojich smartfónov. Netrvalo dlho a investície Googlu sa odzrkadlili aj na ziskoch HTC. Ako to však nakoniec s HTC celé dopadne? 

Pre taiwanského výrobcu to v tomto roku nevyzeralo vôbec dobre a spoločnosť prežíva ťažké časy. Vždy sa z nich chcela dostať nejakým novým smartfónom, no cena zariadenia bola takmer vždy vstupenkou do zabudnutia. Hlavne v dnešnej dobe, keď čínske smartfóny ponúkajú najnovší hardvér za ceny okolo 400 € si len málo výrobcov dovolí vypýtať toľko čo HTC. Samozrejme, sú tu značky ako napríklad Samsung, no za ním stojí nespočetné množstvo fanúšikov, ktorí sú väčšinou ochotní si za nový telefón zaplatiť nemalé peniaze.

HTC 10 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-phone-hands-on

Google Pixel

Teraz si však HTC konečne polepšilo. Na svedomí to majú nové Google Pixel smartfóny, ktorých výrobu zastrešuje práve HTC. Podľa oficiálnej tlačovej správy vzrástol od posledného mesiaca príjem ziskov až o 42 %. Tým to však ani zďaleka nekončí. Spoločnosť zažíva aj medziročný nárast príjmov, ktorý aktuálne činí 31,3 %. Tieto čísla sú veľmi priaznivé, no až čas ukáže, čo bude ďalej. Aktuálne do HTC putovalo mnoho financií na výrobu Pixel a Pixel XL. Google však cenovku tejto dvojice nastavil možno až privysoko. Ak sa teda smartfóny nebudú dobre predávať, je možné, že HTC začne opäť upadať. V prípade, že sa tento nepríjemný scenár naplní, ďalšiu možnosť na záchranu dostane HTC s novými zariadeniami Ocean, ktoré vyzerajú fantasticky. Render tohto nádherného smartfónu môžete nájsť nižšie.

TIP: Smartfóny HTC Ocean sa ukazujú na nových renderoch, vyzerajú fenomenálne

htc-ocen-render-4

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom