Zdá sa, že herný obchod Epic Games Store má závažnú bezpečnostnú chybu. Umožňuje totiž hráčom hrať hry, ktoré si nezakúpili. To, čo je pre hráčov splnený sen, je pre Epic Games nočnou morou.

Epic Game Store nie je medzi hráčmi práve najvyhľadávanejším herným obchodom a v poslednom čase si nebuduje práve dobrú povesť. Už skôr sa totiž prezentoval stratou uložených dát z hry Borderlands 3, kde hráči prišli o hodiny uloženého hrania. Podľa portálu CCN teraz obchod trpí oveľa závažnejším bezpečnostným problémom.

Závažná chyba, ktorá sa ale hráčom môže vyplatiť

Reportér William Worrall totiž odhalil chybu, ktorá umožňuje hráčom hrať v Epic Game Store hry bez ich zakúpenia. Problém nastáva vtedy, ak si hráč nainštaluje hru prostredníctvom iného účtu, ku ktorému má prístup.

Po stiahnutí a nainštalovaní hry sa stačí prihlásiť na svoj vlastný účet, ktorý pôvodne danú hru zakúpenú nemal. Epic Game Store napriek tomu hru bez problémov spustí.

Táto chyba bola dokonca využiteľná aj v prípade vytvorenia úplne nového účtu, ktorý doposiaľ žiadne hry nevlastnil. Okrem toho sa podarilo reportérovi túto chybu využiť na viacerých zariadeniach, čo naznačuje, že je ju možné replikovať s akýmkoľvek účtom a na akomkoľvek zariadení. Táto chyba pravdepodobne vznikla v dôsledku zlyhania overenia digitálnych licencií DRM.

Nie je to prvýkrát, čo Epic Game Store pochybil

Podobná chyba sa už na Epic Game Store vyskytla, keď poškodení hráči hry Borderlands 3 žiadali o vrátenie peňazí za stratu svojich dát. Viacerí z nich potom prostredníctvom sociálnej siete Twitter informovali, že po nájdení spustiteľného súboru vo svojom PC mohli napriek tomu hru naďalej spustiť.

Hráči sa tak nateraz môžu radovať, hoci im táto radosť asi dlho nevydrží. Minimálne priláka niekoľko nových hráčov do nie príliš obľúbeného obchodu Epic Game Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom