Najväčšia herná výstava E3 včera vyvrcholila prezentáciou Microsoftu, ktorý svoj program spojil s ich najnovšou akvizíciou, štúdiom Bethesda. Gigant z Redmondu rozhodne patril k zlatým klincom večera, prekvapil totiž parádnymi zábermi z pripravovanej Forza 5 i gameplay videom očakávanej apokalyptickej akcie S.T.A.L.K.E.R. 2.

Začnime závodnou sériou, ktorá sa predstavila vo vôbec prvej upútavke a tá skutočne stála za to. Potvrdili sa staršie dohady o tom, že séria sa z Británie presunie do slnečného Mexika, kde si okrem pralesov či vyprahnutých púští zajazdíme aj na sopke.

Forza 5 bude vydaná ešte tento rok, konkrétne 9. novembra, okrem PC a Xbox Series X/S bude dostupná aj na Xbox One a v deň vydania samozrejme chýbať ani v ponuke Game Passu.

Čítal si už? 
Svet Far Cry 6 odhalený a Ubisoft vydá aj úplne nové Rainbow Six. Pozri si najlepšie herné novinky z E3

Stalker len na nových mašinách

Na prezentácii Microsoftu našťastie nechýbal ani S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chernobyl, ktorý sa rovnako pochválil pôsobivými zábermi v gameplay upútavke. Na rozdiel od Forza 5 bude pokračovanie kultovej apokalyptickej akcie dostupné len na next-gen konzolách a PC, dobrou správou naopak je dostupnosť v rámci Game Passu hneď v deň vydania, ktorý je stanovený na 28. apríla budúceho roka.

Očakávaná sci-fi exkluzívne pre Microsoft

K slovu sa samozrejme dostalo aj štúdio Bethesda, ktoré priblížilo detaily ohľadom chystanej sci-fi akcie Starfield. Najdôležitejšia vec je, že hra bude exkluzívnou záležitosťou Microsoftu, vydaná bude na PC a Xbox Series X/S 11. novembra budúceho roka.

Hra pobeží na vylepšenom engine  Creation Engine 2, na ktorom je okrem iných postavený aj The Elder Scrolls V: Skyrim  alebo Fallout 4. Trailer o príbehovom zasadení príliš veľa nenapovie, odhaľuje však vskutku dychberúce herné prostredie.

Poznáme dátumy vydania

Microsoft počas prezentácie ďalej priblížil dátumy vydania očakávaných hier. Remake kultového RPG Diablo 2 s podtitulom Resurrected príde ešte tento rok, konkrétne 23. septembra na všetky hlavné herné zariadenia, vrátane Nintendo Switch.

Ďalej poznáme dátum vydania očakávanej RTS Age of Empires IV, ktorá sa na E3 dočkala nového gameplay traileru. Vášniví stratégovia si na svoje prídu 28. októbra, kedy bude hra vydaná na PC. Samozrejme bude dostupná aj v rámci Game Passu.

Určite nezmeškaj
Tornádo ťahá helikoptéru a USA s Ruskom zničili svet. Úchvatný gameplay nového Battlefield 2042 ťa priklincuje k monitoru

Presný dátum ďalej dostal aj originálny indie kúsok 12 Minutes, v ktorej sa hráč ocitne v časovej sľučke a bude sa snažiť zabrániť smrti svojej manželky. Veľkú pozornosť okrem námetu vzbudzuje aj účasť známych hercov, ktorí nadabovali herné postavy, konkrétne im hlasy prepožičali James McAvoy, Daisy Ridley a Willem Dafoe. Hra vyjde 19. augusta tohto roka.

O slovo sa prihlásila aj kooperatívna zombie akcia Back 4 Blood, za ktorou stoja tvorcovia Left 4 Dead. Hordám zombíkov sa v pripravovanej novinke hráči postavia 12. októbra, hra bude vydaná na nové aj staré generácie konzol a PC.

Nové kúsky

Príjemné RPG Outer Worlds bude pokračovať druhým dielom, ktorý predstaví nové posádky i planéty. Za hrou opäť bude stáť úspešné RPG štúdio Obisidian, momentálne sa však o hre príliš veľa nevie. Pôjde však o exkluzivitu pre Xbox a PC.

Pokračovanie dostane aj jedno z najpríjemnejších herných prekvapení roka 2019, Plague Tale: Innocence. Nový diel ponesie názov Requiem, vrátia sa súrodenci Hugo a Amicia. Hra bude vydaná v roku 2022 na platformy PC, PS5, Xbox a Nintendo Switch (v digitálnej verzii), v deň vydania bude dostupná aj v rámci Game Passu.

Veľkú pozornosť si vyslúžila aj nová herná značka Redfall, za ktorou stoja tvorcovia uznávanej série Dishonored. Pôjde o kooperatívnu akciu z pohľadu prvej osoby zasadenú do otvoreného sveta, kde budú hráči v mestečku Redfall bojovať proti upírom. V tomto prípade už pôjde o exkluzívnu záležitosť pre PC a Xbox, hra vyjde počas budúceho roka.

Frajerom na záver sú Strážcovia galaxie, ktorí už síce patrili do prezentácie Square Enix, opomenúť ich však aj vzhľadom na popularitu filmovej série nemožno. Na rozdiel od Marvel’s Avengers nepôjde o online mastenicu, ale čistokrvný zážitok pre jedného hráča, v ktorom by nemal chýbať humor aj hromada akcie.

Hlavnou postavou bude Star-Lord, v zásade pôjde o akciu z pohľadu tretej osoby, uvidíme aj viacero ďalších známych hrdinov, ktorí budú asistovať v podobe AI. Za novinkou stojí štúdio Eidos Montreal, ktoré sa v minulosti postaralo napríklad o vydarený Deus Ex: Human Revolution.

Strážcovia galaxie ku nám dorazia ešte tento rok, vydanie hry je naplánované na 26. októbra na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom