Tak sme sa konečne dočkali aj plnohodnotných a skvelých záberov z hry Battlefield 2042. Doposiaľ sme mali k dispozícii len výborný akciou nabitý trailer vzdávajúci poctu legendárnym hráčskym momentom z hier. Nový gameplay je bezpochyby jedným z najväčších lákadiel aktuálne prebiehajúcej E3 konferencie.

Už dlhšie vieme niekoľko zaujímavých informácií o novej hre od EA DICE a asi najpodstatnejšou je úplná absencia singleplayerovej kampane. Vývojári sa zamerali čisto na online súboje, ktoré im podľa ich vlastných slov idú najlepšie.

Zobraziť celú galériu (4)
YouTube (screenshot)

Battlefield 2042 vyjde 22.10. pre PC a konzoly PS4, PS5, Xbox Series X/S a Xbox One. Hráči si budú môcť svoje schopnosti preveriť na siedmich mapách, ktoré budú podporovať multiplayer až pre 128 hráčov. Veľkou premennou na mapách budú tornáda, zemetrasenia alebo erupcie sopiek ovplyvňujúce priebeh bojov, ako aj už tradične ničiteľné prostredie.

Z chaotickej akcie z gameplay videa Battlefield 2042 behá mráz po chrbte

Samotný gameplay z hry ukázal Battlefield 2042 v mimoriadne akčnom a chaotickom svetle. Totálna vojna z budúcnosti sa bude odohrávať na zemi, vo vzduchu aj na strechách výškových budov. V ukážke z hry nie je núdza o predstavenie novej bojovej techniky od postupu tankov, cez dynamické súboje helikoptér a stíhačiek vo vzduchu, až po zip-line alebo wingsuit.

Veľký priestor dostalo v gameplayi aj tornádo, ktoré vnáša do radov znepriatelených veľmocí chaos a decimuje ako vojakov, tak aj prostredie. Zábery helikoptéry ťahanej do vzdušného víru alebo útek jednotiek do budovy pred ničivou silou sú jednoducho božské.

Okrem toho nás môžu tešiť aj detailné zábery na kokpit helikoptéry a ukážka súbojov vo vzduchu alebo štýlový spawn tanku zo vzduchu. Z doposiaľ dostupných záberov behá mráz po chrbte všetkým priaznivcom série, ktorí v nich môžu nájsť množstvo odkazov na ikonické situácie hráčov z predošlých dielov série.

Čo ešte vieme o hre?

Zatiaľ čo pre next-gen konzoly a PC budú mapy podporovať hru až 128 hráčov na jednej mape, majitelia PlayStation 4 a Xbox One konzol sa budú musieť uspokojiť s maximálnym počtom 64 hráčov. Všetky mapy budú mimoriadne rozsiahle a bojisko sa tak roztiahne do viacerých línií.

YouTube (screenshot)

Futuristické boje sa budú odohrávať napríklad v Južnej Kórei, Singapure, Egypte, Katare, Indii alebo na Antarktíde. K tomu si môžeme už teraz pripočítať aj striedanie ročných období, ktoré by malo v hernom svete trvať vždy približne 3 mesiace. Online hra sa bude deliť na sezóny spojené so systémom platených aj voľne dostupných Battle Passov.

Nový herný Hazard mód

Okrem známych herných režimov Conquest a Breakthrough príde aj novinka s názvom Hazard Mode. Pôjde o moderné poňatie multiplayerového zážitku založený na družstvách, v ktorom pôjde o vysoké stávky. Bližšie podrobnosti sa dozvieme 22.7. v rámci letného eventu EA Play Live.

YouTube (screenshot)

Nebude chýbať ani prispôsobovanie zbraňového arzenálu, rôznych gadgetov alebo vozidiel, čo hráčom dá do rúk ideálny nástroj na ešte výraznejšie ovplyvnenie výsledku. Už v traileri sme si mohli užiť robotického bojového psa, videli sme wingsuit alebo prácu s hákom. Tradične sa v ňom objavila aj najrôznejšia bojová technika vrátane tankov, obrnených vozidiel, helikoptér, stíhačiek alebo hybridných vozidiel na ľad.

Svet budúcnosti v totálnej vojne

Svetová situácia v roku 2042 nebude vôbec ružová. Ľudstvo sa bude musieť zaobísť bez internetu, nebude mať k dispozícii navigáciu ani predpoveď počasia. Konflikt sleduje rozkol medzi dvomi najväčšími veľmocami USA a Ruskom, ktoré sa budú navzájom zo svetovej situácie obviňovať. Pre obidve strany budú k dispozícii jednotky No-Pat Task Forces zložené z bývalých vojakov a vycvičených špecialistov.

YouTube (screenshot)

Hráči sa budú môcť do bojov zapojiť ako jeden z desiatich špecialistov, z ktorých aktuálne poznáme 4 herné triedy. Každí z nich bude disponovať jednou špecializáciou a jedinečnou vlastnosťou, ostatok vybavenia ale bude vždy prispôsobiteľný.

Ešte pred oficiálnym vydaním bude k dispozícii verejná beta s predčasným prístupom pre všetkých, ktorí si hru predobjednali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom