Videoherná konferencia Electronic Entertainment Exhibition známa najmä ako E3 sa po ročnej pauze konečne vracia. Kvôli celosvetovej pandémii bola minulý rok odložená a aktuálne prebieha formou online streamov. Hlavná udalosť prebehne v dátumoch 13.-15. júna, teda oddnes až do utorka.

Výstavu E3 ale už predčasne odštartovala spoločnosť Ubisoft s hodinovou prezentáciou Ubisoft Forward, počas ktorej okrem predstavenia novej Avatar hry pútala pozornosť najmä očakávaná novinka Rainbow Six: Extraction.

Ubisoft predstavil Rainbow Six: Extraction

Novinka sa ukázala v skvelom akčnom CGI traileri a predstavila taktický boj proti mimozemskej entite nazývanej Archaeans. Trailer ukázal aj viaceré zaujímavé zbrane, ako aj operátorov, ktorí tentokrát budú spoločne bojovať proti mimozemšťanom.

Hra bude primárne založená kooperácii. Nepriatelia sa rozdelia do niekoľkých kategórií podľa náročnosti, od pomerne ľahko zničiteľných jednotiek, ktorým bude stačiť pár nábojov, až po veľké monštrá s rôznymi schopnosťami.

Okrem tohto videa sa fanúšikovia dočkali aj 7-minútového herného videa, ktoré bližšie predstavilo spomínané typy mimozemšťanov, zbrane aj dôraz na taktickú stránku titulu.

Dátum vydania Rainbow Six: Extraction je stanovený na 16. septembra a k dispozícii bude pre PC, Xbox a PlayStation konzoly, ako aj pre službu Google Stadia. Samozrejmosťou bude cross-play.

Far Cry 6 s dvomi novými trailermi

Ďalšou príjemnou novinkou prezentácie Ubisoft Forward boli dve videá z očakávanej hry Far Cry 6. Prvé z nich nám priblížilo diktátora Antonia Castilla a jeho syna Diega, kedy druhý trailer predstavil season pass, zameraný na ikonických antagonistov z predošlých dielov. Hráči si tak budú môcť v troch unikátnych epizódach zahrať za Vaasa Montenegra z Far Cry 3, Pagana Mina z Far Cry 4 a Josepha Seeda z Far Cry 5.

Season pass ponúkne nahliadnutie do myslí týchto záporných postáv, pričom sa pozrieme na pozadie ich vyčíňania. Skvelou správou je, že sa vrátili všetci pôvodní herci, ktorí postavy dabovali v jednotlivých dieloch série. Far Cry 6 príde na PC, nové aj staré Xboxy a PlayStationy a Google Stadiu už 7. októbra.

Death Stranding dostane na PS5 Director’s Cut

V rámci ďalšieho podujatia Summer Game Fest z E3 konferencie sme sa z rozhovoru s Hideom Kojimom dozvedeli, že na PS5 mieri Director’s Cut verzia Death Stranding. Pôjde o rozšírenú režisérsku verziu hry, ktorá podľa traileru prinesie nové stealth prvky podobné predošlej Kojimovej sérii, Metal Gear Solid.

Keďže hra bude na PlayStation 5, môžeme očakávať aj vylepšené grafické spracovanie. Dátum vydania by mal byť oznámený v najbližších týždňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom