Huawei patrí jednoznačne k tým čínskym spoločnostiam, ktoré sa neboja expandovať aj do Európy. Svedčí o tom aj samotná dostupnosť ich zariadení u nás na Slovensku. My sme za tento fakt určite veľmi radi, pretože ich nová vlajková loď, Huawei Honor 9, je skutočne nádherný smartfón.

Na prvý pohľad si určite každý všimne, že čo sa vzhľadu týka, Honor 9 čo to pobral od svojho predchodcu. Telo zariadenia teda tvorí kovová konštrukcia kombinovaná so sklom. Táto kombinácia materiálov bude snáď vždy pôsobiť veľmi prémiovo a luxusne. Na zadnej stene, ktorá je mimochodom zaoblená, sa nachádza, rovnako ako u predchodcu, duálny fotoaparát. Snímač odtlačkov prstov tu už však budeš hľadať márne, ten sa presunul do tlačidla pod displejom telefónu. Čo sa týka farebných prevedení, tak na výber máš hneď zo štyroch, a to zlatá, modrá, čierna a šedá.

Zdroj fotografie: sina.com

Špecifikácie nového Honoru jednoznačne napovedajú, že ide o vlajkovú loď, ktorá sa určite pustí do súboja s konkurenciou. Pomerne kompaktné zariadenie má veľkosť displeja 5.15 palca a obsah vám bude zobrazovať vo FullHD rozlíšení. Ako zvyčajne tu už nemôžeme nájsť iný procesor, ako ten od Huawei. V tomto prípade ide o Kirin 960, 64-bitový procesor s ôsmymi jadrami. Procesoru sekunduje 4 GB alebo 6 GB operačná pamäť spolu so 64 GB, respektíve 128 GB interným úložiskom. Honor 9 je napájaný 3200 mAh batériou, pri ktorej sa určite nestane, že už na obed budeš vyťahovať svoju externú nabíjačku.

Zdroj fotografie: sina.com

Snímače fotoaparátov dostali veľmi slušné rozlíšenie, a to 20 MPx + 12 MPx na zadnej strane, predný má zasa 8 MPx rozlíšenie. Smartfón beží na verzii Androidu 7.0 s nadstavbou Huawei Emotion UI 5.1.

Zdroj fotografií: sina.com

Vo finále sú k dispozícii až 3 rôzne verzie, a to verzia so 4 GB RAM + 64 GB ROM za približne 300 €, alebo dve verzie so 6 GB RAM a 64 GB ROM s cenovkou približne 350 €, alebo 128 GB ROM za cca 400 €. Tieto ceny sú samozrejme pre domáci čínsky trh a pre nás sa budu mierne líšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú