Čínske smartfóny sú čoraz populárnejšie najmä vďaka výbornému pomeru cena/výkon, ktorý je pri takýchto zariadeniach naozaj bezkonkurenčný. Smartfóny z Číny už dávno nie sú len nekvalitné „šunky“, ktoré sa vám pokazia za pár týždňov. Na trh sa totižto dostali aj výrobcovia, ktorým na kvalite svojich zariadení naozaj záleží a svoju prácu odvádzajú výborne. Medzi nich patria zvučné spoločnosti ako Xiaomi, Meizu, Huawei, Lenovo, Oppo, OnePlus a mnoho ďalších.

Každý z týchto výrobcov má samozrejme svoje portfólio zariadení, ktoré začína na úplne základných a lacných smartfónoch, pričom pokračuje až k high-end smartfónom, často nazývaným aj vlajkové lode. Práve tie nás zaujímajú najviac, keďže ponúkajú výkon a kvalitu na úrovni so smartfónmi iných známych značiek, pričom ich cena je polovičná.

Mi Note

Prémiový Xiaomi Mi Note

V ankete nižšie nájdete niekoľko TOP smartfónov najznámejších čínskych výrobcov, ktoré boli predstavené minulý, ale aj tento rok. Ak medzi nimi svojho favorita nenájdete, môžete ho spomenúť v diskusii nižšie.

Ktorý z nižšie uvedených čínskych smartfónov je najlepší?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú