Koniec roka už tradične patrí sumárom a zostavovaniu rebríčkov toho najlepšieho aj najhoršieho, čo sa ku koncovým užívateľom v hernej sfére dostalo. Hlasovanie o najlepšiu hru sme tentokrát nechali čisto vo vašej réžii, štatistiky herného priemyslu za rok 2020 zhrnul portál Games Industry.

Ten v podobe prehľadnej a obsahovo vyčerpávajúcej infografiky zhrnul viacero zaujímavostí, ktoré herný rok sprevádzali. Štatistické údaje boli zozbierané a zosumarizované z rôznorodých rešpektovaných agentúr a vzťahujú sa k októbru, respektíve novembru tohto roka.

Z údajov vyplýva, že hernému priemyslu sa aj v uplynulom roku darilo nad očakávania dobre a v porovnaní s rokom 2019 herný segment zaznamenal strmý rast. Hlavnou príčinou je obmedzenie vychádzania v dôsledku COVID-19, čo naštartovalo predaje konzol aj samotných hier. Herný priemysel si tak v porovnaní s predchádzajúcim rokom polepšil takmer o 20% a jeho hodnota je približne 175 miliárd dolárov.

Jednoznačný posun smerom k digitalizácii, badateľný v posledných rokoch, dokazuje aj čerstvá štatistika, až 91% príjmov v hernom priemysle je generovaných práve z digitálnych predajov. Najväčšími zastáncami „krabicoviek“ sú v tomto smere naďalej konzoly, aj tu však dominujú digitálne hry v pomere 72% ku 28%.

Najpredávanejšou a zároveň najvýnosnejšou krabicovou hrou na trhu Spojeného kráľovstva bola FIFA 21, v Spojených štátoch pre zmenu dominovalo Call of Duty, ktorému patria hneď prvé dve priečky. Japonskí hráči najviac holdovali tohtoročnému fenoménu Animal Crossing: New Horizons, ktorý je pre Nintendo druhou najpredávanejšou hrou v histórii.

Najvyhľadávanejšou hrou na Google sa tento rok stal ďalší fenomén, multiplayerovka Among Us, dominovalo aj úsmevné battle-royale Fall Guys, ktorý rovnako patrí k najväčším prekvapeniam roka. Herné médiá naopak najviac písali o Fortnite, ktorému venovali 75 tisíc článkov, v tesnom závese skončil kontroverzný Cyberpunk 2077, ktorý aktuálne za mizernú kvalitu na starých konzolách čelí aj hromadnej žalobe.

Viac zaujímavostí o hernom roku 2020 nájdeš nižšie:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP