Len prednedávnom sme informovali o predajných úspechoch detskej hry na Nintendo Switch Animal Crossing, ktorá tento rok valcuje rebríčky predajnosti. Zdá sa, že jednoduchý koncept aktuálne hráčom chutí, najnovšie sa totiž popularite teší ďalší detský kúsok.

Reč je o hre Fall Guys: Ultimate Knockout, ktorá sa do predaja dostala začiatkom augusta na platformy PS4 a PC a na Steame aktuálne patrí k najhranejším titulom. Za prvý týždeň od vydania si ju totiž zakúpilo viac než 2 milióny hráčov, čo z hry robí najúspešnejší titul v histórii štúdia Mediatonic.

Fall Guys pritom nevyniká žiadnym príbehom ani oslnivou grafikou. Srdce hry sa skrýva v jednoduchej, no extrémne návykovej hrateľnosti, založenej na infantilných súťažiach a pretekoch. Hra je postavená na štýle battle-royale, kedy sa na začiatku do arény dostane 60 hráčov, ktorí musia plniť stanovené úlohy.

Niekedy ide o triviálnu záležitosť vo forme uhýbania sa prekážkam a dorazení do cieľa pred protihráčmi, inokedy zasa o bláznivej naháňačke či snahe udržať loptu vo vymedzenom území a získať body pre svoj tím. Každé kolo z hry vypadne stanovený počet hráčov, cieľom je poraziť všetkých ostatných a byť posledným preživším.

Ako informuje Gamespot, len počas 12. augusta Fall Guys: Ultimate Knockout v rovnakom čase hralo viac než 130 000 hráčov, čím sa hra dostala pred populárne AAA multiplayerové stálice ako Destiny 2, Rainbow Six Siege či Team Fortress.

Takýto gigantický úspech nečakali ani samotní vývojári, ktorí do hry plánujú predstaviť nové výzvy a zároveň zvažujú vydanie hry na ďalších platformách, predovšetkým na Xbox One a Nintendo Switch. Vďaka extrémne jednoduchej hrateľnosti a nenáročnej grafike si však Fall Guys vieme predstaviť aj na mobilných zariadeniach.

Všetko bude záležať na tom, ako dlho Fall Guys hráčov zabaví a udrží si popularitu. V posledných dňoch sa totiž vo veľkej miere začínajú objavovať aj informácie o cheateroch kaziacich zážitok z hry ďalším hráčom.

Na záver dávame do pozornosti, že Fall Guys: Ultimate Knockout je spoločne s Call of Duty: Modern Warfare Remastered 2 pre majiteľov PlayStation počas augusta bezplatne dostupný v rámci služby PlayStation Plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom