Herný rok 2020 je zatiaľ pomerne bohatý na kvalitné herné tituly. Na jar sme sa dočkali vynikajúcej akcie v podobe Doom Eternal, posledné dva mesiace zasa dominovali exkluzívne tituly na PlayStation 4, The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima, či Death Stranding, ktorý si našiel cestu na počítače.

V záplave masívne propagovaných titulov je ľahké zabudnúť na Nintendo Switch, o ktorom sa aktuálne nepíše v súvislosti so žiadnou konzolovou vojnou či príchodom next-gen hier. Japonská herná spoločnosť si potichu razí svoju vlastnú cestu a zdá sa, že sa jej darí viac než dobre.

Nintendo Switch je totiž na mnohých trhoch stále nedostatkovým tovarom, pri vypuknutí koronakrízy sa dokonca v Japonsku organizovali súťaže, v ktorých víťaz získal možnosť zakúpiť si nedostatkovú konzolu. Na jeden predajný kus herného zariadenia totiž pripadali desiatky záujemcov, ktorí vyšli skrátka.

Unsplash

Herná spoločnosť sa aktuálne pochválila svojimi predajmi a sťažovať sa rozhodne nemôže. Ako informuje The Verge, oproti minulému roku sa totiž obrat spoločnosti zdvihol o 428 % a Nintendo zaznamenalo príjem približne 3,39 miliardy dolárov. Len za posledné tri mesiace dokázalo predať takmer 5,7 milióna kusov konzoly Switch.

Mamutí podiel na tom má druhý diel populárnej hry Animal Crossing s podtitulom New Horizons, ktorý sa do predaja dostal na konci marca. Z hry sa okamžite po vydaní stal celosvetový fenomén a do dnešného dňa dokázala predať úctyhodných 22,4 milióna kusov, o 10 miliónov viac ako pôvodný diel.

New Horizons sa tak nestáva len druhou najúspešnejšou hrou na Nintendo Switch (prvenstvo patrí Mario Kart Deluxe), ale tiež najpredávanejšou hrou tohto roka, ktorá už premožiteľa pravdepodobne nenájde.

Spoločnosť vo svojej štvrťročnej správe navyše uvádza, že Animal Crossing výraznou mierou prispieva aj k predajom konzoly Switch. Viac ako polovica predaných zariadení totiž v deň svojho predaja zaznamenala aktiváciu Animal Crossing, čo jasne naznačuje záujem hráčov práve o zmienený titul.

Celkové predaje Nintenda aktuálne prekročili hranicu 61 miliónov kusov, konzola je pritom na trhu len necelé tri roky. Aktuálne je Switch trinástou najlepšie sa predávajúcou konzolou všetkých čias, ak trend predajov bude pokračovať ako doposiaľ, herné zariadenie bude čoskoro útočiť na popredné priečky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP