Herné štúdio CD Projekt RED, ktoré stojí za populárnou ságou Zaklínač a nadchádzajúcim titulom Cyberpunk 2077, potvrdilo, že sa v budúcnosti môžeme tešiť na ďalšie pokračovania, píše Polygon.

Aj keď je Cyberpunk 2077 ešte stále v príprave a zahrať si ho budeš môcť až 14. apríla 2020, herné štúdio CD Projekt RED potvrdilo, že vyvíja ďalšie pokračovanie Zaklínača. Vo svojej polročnej finančnej správe totiž oznámilo, že oficiálne prechádza na dvojfranšízové štúdio, a bude tak môcť vyvíjať dve AAA hry naraz.

„Riadenie dvoch samostatných franšíz (Zaklínač a Cyberpunk) spolu s niekoľkými nezávislými vývojovými tímami nám umožňuje vykonávať prácu na niekoľkých projektoch naraz. Táto migrácia smerom k dvojfranšízovému modelu tiež pomôže pri optimalizácii našich finančných aktivít, zmierňovaní rizík a poskytovaní väčšej istoty zamestnancom.“, uviedla spoločnosť.

Táto zmena však nie je žiadným veľkým prekvapením. CD Projekt RED sa od vydania titulu Zaklínač 3: Wild Hunt v roku 2015 výrazne rozšírilo. Otvorilo viacero nových štúdií a nabralo stovky zamestnancov, píše PushSquare. Napriek tomu, že žiadny predbežný dátum vydania nového Zaklínača zatiaľ nie je známy, je skvelé počuť, že spoločnosť už na pokračovaní populárnej série pracuje.

Zdroj: Polygon, PushSquare

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom