Vzhľadom na spustenie nového streamu sa spoločnosť WarnerMedia rozhodla upraviť svoju ponuku služieb. V zámorí preto rebrandovala HBO Now a chystá sa tiež zrušiť HBO Go, ktoré kvôli novému HBO Max nedáva pre zákazníka veľký zmysel, informuje 9to5Mac. Zisťovali sme, ako to bude na Slovensku.

HBO prednedávnom v zahraničí predstavilo svoju novú streamovaciu službu HBO Max, ktorý má byť priamym konkurentom Netflixu a ponúka aj množstvo exkluzívneho obsahu. Novinka je však zatiaľ dostupná výhradne pre amerických divákov a ostatní v iných krajinách, vrátane Slovenska, si na ňu ešte nejaký čas zrejme počkajú.

Doteraz mali v zahraničí zákazníci k dispozícii ešte o jeden stream naviac ako u nás. Okrem HBO Go bolo k dispozícii aj HBO Now, ktoré bolo určené pre predplatiteľov, ktorí nevyužívali predplatné za HBO Go cez televízneho operátora. S príchodom HBO Max však mohla spoločnosť WarnerMedia mnohých zmiasť a mať 3 samostatné streamy by bolo nanajvýš nezmyselné.

HBO

Preto sa rozhodla zmeniť ponuku a HBO Now rebrandovať na nové HBO Max. HBO Go však čaká v zámorí na svoj koniec, informuje The Verge. Keďže sa jedná o službu, ktorú by po spustení HBO Max mnoho zákazníkov zrejme nevyužilo, respektíve by z nej prešli na väčší stream, spoločnosť ju čoskoro zruší.

Nenechaj si ujsť
HBO GO dostáva TV Program z ďalších 5 staníc. Obsah sa dá pozrieť prednostne

HBO Go bude na Slovensku fungovať naďalej. Zatiaľ

Tento stream s filmami a seriálmi je dostupný aj u nás na Slovensku, a preto sme sa informovali, čo sa s aplikáciou bude diať po jej zrušení v zahraničí. Ukončenie HBO Go je naplánované na 31. júla, avšak iba v zahraničí, teda tam, kde je poskytované HBO Max.

„Tu sa aktuálne nič nemení a HBO GO bude dostupné pre predplatiteľov aj naďalej. V HBO GO u nás diváci nájdu lokalizované tituly z produkcie Max Originals (napríklad Love Life),“ informoval redakciu FonTech.sk Bohuš Mäsiarčik, hovorca agentúry, ktorá zastupuje HBO na Slovensku.

Zákazníci sa tak nateraz nemusia zrušenia HBO Go obávať, no situácia sa môže zmeniť po príchode HBO Max na Slovensko. Zatiaľ je však všetko po starom a diváci si naďalej môžu vychutnávať svoje obľúbené filmy a seriály v aplikácii rovnako ako doteraz a za nezmenenú cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom