Už počas budúceho mesiaca by na Slovensko mala doraziť streamovacia služba HBO Max, ktorá nahradí existujúcu platformu HBO Go. Pôjde o veľkú vec – HBO Max ponúkne až štvornásobne viac obsahu a prinesie mnohé vylepšenia, navyše sa tak udeje za atraktívnych cenových podmienok. Zhrnuli sme všetko podstatné, čo o HBO Max musíš vedieť.

Čo je HBO Max?

HBO Max je nová streamovacia služba, ktorá na Slovensku už o niekoľko týždňov vystrieda existujúcu platformu HBO Go. Za HBO Max stojí mediálna skupina WarnerMedia, pod ktorú spadá aj známe filmové štúdio Warner Bros. Práve na jeho obsah prichádzajúca platforma vo veľkom spolieha – štúdio má na konte množstvo známych filmov aj sérií ako Harry Potter, Pán prsteňov, Matrix a každý rok produkuje atraktívny filmový obsah, ktorý je následne zaradený aj do knižnice služby.

Warner Media

Nová platforma sa opiera aj o bohatú televíznu produkciu a ponúka ako populárne sitkomy (Priatelia, Teória veľkého tresku…), tak aj seriálové megahity (Hra o tróny, Sopranovci, Sex v meste…). Spoločnosť investuje nemalé peniaze aj do tvorby exkluzívneho obsahu, tzv. Max Originals, ktorých tvorbu navyše podporuje aj na lokálnej úrovni. Atraktívnou devízou pre slovenského diváka môže byť aj lokalizácia veľkej časti obsahovej ponuky do slovenčiny a češtiny, a to aj vrátane dabingu.

V Európe bola služba spustená 26. októbra – najprv v severských krajinách, ku ktorým sa pridali Španielsko a Andorra. Začiatkom tohto roka bude služba expandovať aj do krajín Strednej a Východnej Európy, vrátane Slovenska. Do piatich rokov má byť služba postupne dostupná v celkovo 190 krajinách sveta.

Koľko bude HBO Max stáť?

Oficiálna cena predplatného pre Slovensko zatiaľ nebola oficiálne odhalená, o cenovom zasadení však napovedá predplatné v iných európskych regiónoch, kam HBO Max dorazilo na konci októbra.

Vo Fínsku či Španielsku napríklad mesačné predplatné používateľov vyjde na 8,99 €, čo je viac než milým prekvapením. Očakávalo sa, že cena HBO Max v Európe nepodlezie 10 eur, aj kvôli tomu, že cena predplatného na trhu Severnej Ameriky predstavuje až 14,99 dolárov (12,97 €). Nepredpokladá sa, že by na Slovensku malo predplatné vyjsť viac.

YouTube/Sindza BG/snímka obrazovky

Služba navyše prichádza s atraktívnymi zľavami pri ročnom predplatnom, ktoré v zmienených krajinách predstavuje 69,99 €. Používatelia tak dostanú 4 mesiace predplatného zadarmo a priemerná cena za mesiac v takomto prípade vyjde približne na 5,80 €. Len pre porovnanie, predplatné HBO Go u nás predstavuje 5,99 € na mesiac.

HBO Max sa tak stane ďalším silným cenovo dostupným hráčom v našom regióne a bude konkurovať ďalším platformám. Cena mesačného predplatného Netflixu začína na 7,99 € (najlacnejší základný balík), Disney+ pravdepodobne príde s cenovkou 8,99 €, Prime Video používateľov stojí 5,99 € na mesiac.

Bude aj u nás predstavená lacnejšia verzia s reklamami?
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP