Včera sme oznámili príchod Harryho Pottera na Netflix. Čarodejníckej ságe na službe sekunduje už aj jeho príbehová odbočka Fantastické zvery a ich výskyt, čo oznámila neoficiálna facebooková stránka fanúšikov Netflixu.

Fantastické zvery a ich výskyt je prvým filmom začínajúcej fantasy ságy z pera J. K. Rowlingovej. Príbeh sa zameriava na britského čarodejníka a zamestnanca ministerstva mágie, Newta Scamandera, ktorý je mnohým fanúšikom Harryho Pottera známy ako budúci autor rockfordskej učebnice Fantastické zvery a ich výskyt.

Aj keď dvojica filmových odbočiek zdieľa rovnaké univerzum so slávnou knižnou a filmovou ságou, spinoffy sa medzi kritikmi uchytili len ako decentné, komerčne úspešné filmy.

Tvrdé fanúšikovské jadro vyrastajúce v tieni Rockfordu však prvý film a jeho pokračovanie Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny považujú skôr za jednorazovú oddychovku ako za ďalšiu filmovú modlu. Uvidíme však, ako dopadnú ďalšie pokračovania, keďže autori plánujú rozšíriť univerzum až na 5 filmov.

Harry Potter a Fantasticke zvery sú momentálne dostupné ako na Netflixe, tak aj na HBO GO. Obe ságy však odporúčame sledovať práve na Netflixe, keďže ten poskytuje lepšiu kvalitu obrazu vďaka vyššiemu dátovému toku. Nepoteší ťa však fakt, že slovenskú lokalizáciu nenájdeš ani v prípade Netflixu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom