Dnes je spoločnosť Valve jednou z najväčších na svete a v jej portfóliu sa nachádza viacero herných titulov, ktoré u starších ročníkov vzbudzujú nostalgické spomienky. 

Pred 20 – timi rokmi však bola spoločnosť len vo svojich začiatkoch a práve v tej dobe prišiel na svet vôbec prvý Half-Life, ktorý si získal srdcia fanúšikov hlavne pútavým príbehom, ktorý v hrách podobného žánru chýbal. Príbeh Gordona Freemana tak zožal dosiaľ nevídaný úspech a z doposiaľ neznámej spoločnosti Valve sa stalo uznávané štúdio.

Dočkáme sa niekedy pokračovania?

Možno že mladšie ročníky sú momentálne mimo, no tí skôr narodení si na túto hru určite radi spomenú. Dokonca aj dnes dokáže chytiť a aj keď neoplýva prepracovanou grafikou a fyzikou, tak herne je na tom dobre aj po dvoch dekádach. Úspech Half-Life bol v podstate aj iniciátorom k vytvoreniu klienta Steam, ktorý sa za tú dobu prepracoval na úplný vrchol a dnes je to miesto, kde si zákazníci najviac kupujú rôzne herné tituly pre počítače.

Následne sa po šiestich rokoch objavilo pokračovanie, ktoré nadviazalo na úspech a hádam aj prekonalo očakávania. Half-Life 2 utkvelo v pamäti hráčov hádam ešte viac a hoc sa komunita všemožne snaží, tak je to už dlhých 11 rokov, odkedy bolo vydané posledné rozšírenie pôvodného Half-Life 2. Valve sa do produkcie akosi nehrnie a nepomohla ani zbierka na Idiegogo. Či sa tak pokračovania dočkáme vie len samotný Gabe Newell.

Prečítaj si tiež
Half Life 2 dostáva po dlhých rokoch český dabing. Môžeš si ho stiahnuť rovno teraz

Každopádne, dnes oslavuje výročie úplne prvé vydanie Half-Life a prakticky jedna z prvých hier spoločnosti Valve. A to čo sa neznámemu štúdiu podarilo pred dvadsiatimi rokmi, tak za to klobúk dole.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom