Štúdio Rockstar Games vydalo 5. pokračovanie gangsterskej série Grand Theft Auto už takmer pred 5 rokmi, no hráči ho milujú dodnes. Dôkazom popularity sú stále ohromné čísla, ktoré vynášajú tento titul medzi najpopulárnejšie hry aj dnes. GTA V si počas uplynulých rokov takmer stále obsadilo priečku medzi Top 20 najpopulárnejšími hrami a inak tomu nie je ani v roku 2018.

V septembri to bude už 5 rokov, odkedy na svet vyšla hra Grand Theft Auto V. Tvorcovia zo štúdia Rockstar Games ale v tej dobe ani len netušili, aký úspech táto vtedajšia novinka zožne. Miesto toho, aby GTA V zapadlo postupom času prachom, stalo sa jednou z najobľúbenejších hier v histórii. Dodnes bolo predaných až 100 miliónov kópií, vďaka ktorým v Rockstar Games zarobili viac ako 6 miliárd dolárov.

Legenda, ktorá trhá rekordy

CEO spoločnosti Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, je úspechom tejto hry rovnako nadšený. Za úspech vďačí všetkým členom vývojárskeho štúdia, ale aj celému tímu, ktorý GTA V priniesol medzi hráčov. On sám tiež prezradil, že by v čase predstavenia neočakával toľko predaných kópií.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Toto sú nové informácie o GTA 6

Z celej série Grand Theft Auto sa od prvého dielu doteraz predalo zhruba 285 miliónov kópií. Až 100 miliónov z nich pritom nieslo práve označenie GTA V. Od doby, kedy sa hra objavila na trhu, dostala sa medzi Top 20 najpopulárnejších titulov v 57 prípadoch z celkových 58. Len jediný mesiac toto GTA obsadilo 21. miesto.

Rockstar Games na milovníkov GTA V nezanevrie

Hráči si tak túto hru nesmierne obľúbili a niet sa ani čomu diviť. Skvelé možnosti hry a jej silné meno zabezpečili, že jednou z prvých hier, po ktorej sa hráč pri kúpe počítača, alebo konzoly, obhliada, je práve GTA V. Počas uplynulých rokov navyše štúdio Rockstar Games svoj najsilnejší titul neustále aktualizovalo o rôzne novinky. Aj tento rok prišla významná aktualizácia v podobe „Prémiovej edície“, ktorá do hry priniesla ďalší skvelý obsah.

Navyše je možné vychutnať si tiež multiplayerový režim, ktorý hráči skutočne milujú. O tom, koľko hráčov zo 100 miliónov hraje GTA V aj v online režime, ale nebola reč. Toto číslo, ako aj financie spoločnosti, Two-Take Inveractive odhaľuje len vláde a investorom. Zelnick však prezradil, že počet hráčov v online svete GTA V je naozaj veľký. Majitelia tejto hry sa podľa neho môžu tešiť na ďalší obsah, ktorý do hry štúdio prinesie. Najpopulárnejšia hra od Rockstar Games si tak bude zrejme aj naďalej držať popredné miesto medzi novými titulmi, ktoré do herného priemyslu prichádzajú neustále.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom