Predstavenie stále aktuálneho titulu GTA 5 bolo jednou z najočakávanejších udalostí, no od tej doby ubehlo už 5 rokov. Milovníci tejto hernej série sa stále nedočkali ďalšieho pokračovania a mnohí tak už netrpezlivo bažia po akýchkoľvek informáciách. Na svetlo sveta sa konečne dostali nové správy, ktoré odhaľujú možné novinky v nadchádzajúcom GTA 6.

Milióny hráčov po celom svete si od momentu uvedenia Grand Theft Auto 5 na trh hru užívalo plnými dúškami. Neskôr mnohí očakávali príchod GTA 6, no nestalo sa tak. Po rokoch čakania sa však teraz objavujú ďalšie detaily o pokračovaní tohto nesmierne úspešného titulu. Štúdio Rockstar Games má aktuálne plné ruky práce s vývojom Red Dead Redemption 2 z prostredia amerického západu. Na hernú sériu GTA však rozhodne nezanevrie. Aj keď je predstavenie ďalšieho dielu ešte poriadne, poriadne ďaleko, nové informácie potešia všetkých hráčov, ktorí si tak o tejto novinke budú môcť spraviť predstavy.

Zavítame do známeho Miami a objavíme Južnú Ameriku

Najočakávanejšími vylepšeniami budú nové lokality, ktoré podľa posledných správ prenesú hráčov do prostredia mesta Miami. Práve tam sa odohrávalo obľúbené GTA: Vice City, na ktoré by si hráči v novom GTA 6 určite radi zaspomínali.

Vývojári si však pre nás pripravia aj ďalšie veľké prekvapenie, ktorým bude nová lokalita, a tak sa v tejto časti série dostaneme aj do Južnej Ameriky. Cestovanie medzi dvoma kontinentmi má byť súčasťou rôznych misií, ktoré môžu súvisieť s pašovaním drog. Všetci totiž dobre vieme, že práve táto „druhá“ Amerika má dočinenia s ich výrobou a transportom.

Drsné prostredie privíta ženskú postavu

Tu by však podľa zdroja nemali vylepšenia GTA 6 ani zďaleka končiť. Mnohí totiž kritizovali predchádzajúce tituly série, že neobsadili medzi hlavné postavy aj nežnejšie pohlavie. Grand Theft Auto V síce prinieslo do hlavnej dejovej línie niekoľko herných postáv, no opäť sa jednalo o mužov.

Zobraziť celú galériu (2)
Rockstar Games/YouTube

Nenechaj si ujsť
Tvorcovia slávnej série GTA pripravujú jednu z najlepších hier v histórii. Príde už za pár mesiacov a vyzerá fantasticky

Zmeniť by sa to malo práve v ďalšom pokračovaní, kde sa v hlavnej, alebo jednej z niekoľkých rolí ocitne aj ženská protagonistka. Rockstar Games bude musieť teda zapracovať na drsnej povahe a charaktere, keďže herné prostredie v GTA nie je stvorené pre citlivé žienky.

Na predstavenie si ešte poriadne počkáme

Priania fanúšikov sa tak vývojári pokúsia naplniť nielen novými lokalitami, medzi ktorými by radi videli aj iné americké mestá, ale tiež čerstvou dávkou vozidiel. Hráči by sa rozhodne radi opäť v hre povozili napríklad na bicykli, alebo takom skejtborde či korčuliach. Rovnako vytúženým vylepšením je tiež väčšia interakcia herných postáv s okolitým svetom, ktorý má byť skutočne veľký.

Navzdory novým informáciám a požiadavkám hráčov sa predstavenie nového GTA 6 neurýchli. Jeho debut nie je vôbec záležitosťou niekoľkých mesiacov, ale rokov. Zdroj, ktorý odhalil vyššie spomínané detaily tiež prezradil, že sa ďalšieho dielu z tejto známej série dočkáme najskôr o 3, alebo až o 4 roky. Čakanie teda bude pokračovať naďalej, no viac informácií o novinkách ti prezradí aj priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom