GTA IV tento mesiac oslavuje okrúhle narodeniny. Kto by to bol povedal, že od vydania už ubehlo 10 rokov. Bohužiaľ toto jubileum sprevádzajú aj končiace licencie, kvôli ktorým prejde hra menšou zmenou.

Našťastie tieto zmeny nebudú razantné, ale pôjde ‚‚len’’ o vymazanie niektorých skladieb. Dôvodom sú hlavne končiace licencie na ich používanie v hre. Týka sa to predovšetkým rádia Russian pop station a Vladivostok FM. Aj keď by sa dalo povedať, že nejde o nič strašné, veľa hráčov by nesúhlasilo. Práve soundtracky majú veľký podiel na celkovom zážitku z hrania a dodávajú potrebnú atmosféru.

Budú nahradené inými

Podobná situácia sa už raz odohrala, keď štúdio Rockstar Games vydalo aktualizáciu, ktorá pieseň od Micheala Jacksona. Vtedy hráči spoločnosti vyčítali, že o tom nikde neinformovala. Aj preto to teraz oznamuje v dostatočnom predstihu. Celkovo ide o 30 skladieb, ktoré ako bolo spomenuté, sú hlavne na staniciach Russian pop station a Vladivostok FM.

Zobraziť celú galériu (2)
Alex Play's/Youtube

Nenechaj si ujsť!
Top 20 najlepších hier všetkých čias, ktoré očarili kritikov a miluješ ich aj ty

Zatiaľ nevedno, či budú odstránené všetky skladby, alebo len niektoré z nich. Jedno je však isté, skladby budú nahradené novými. S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o skladby rovnakého štýlu, aby aspoň trochu ostala autenticita daných rádií. Aktualizácia je naplánovaná 26. apríla, tesne pred výročím hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom