Umelá inteligencia sa stala v minulom roku často používaným pojmom. Jej vývoju sa venujú mnohé veľké technologické spoločnosti, medzi ktorými je aj Google. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po tom, čo kalifornský gigant oznámil vývoj softvéru na vylepšenie fotografií v nízkom rozlíšení, prichádza s ďalšou novinkou. Volá sa Cloud Video Intelligence a ide o technológiu, ktorá dokáže rozpoznať objekty vo videách. Na stránke Google Cloud Platform si ju môžeš vyskúšať aj na „vlastnej koži“. Stačí si zvoliť niektoré z ponúkaných videí a uvidíš, ako umelá inteligencia vypíše objekty, ktoré sa nachádzajú na videu.

umelá inteligencia
zdroj fotografie: Kini Events

nenechaj si ujsť
Google predstavil revolúciu v internetovej bezpečnosti! Na potvrdenie „Nie som robot“ môžeš zabudnúť

Cloud Video Intelligence však funguje aj na opačnom princípe. Na tlačovej konferencii bolo prevedené, že ak zadali do vyhľadávacieho poľa slovo „pláž“, umelá inteligencia skutočne vyhľadala videá, v ktorých sa nachádzala pláž. Naše súčasné možnosti neumožňujú vyhľadávanie videí, pokiaľ nie sú manuálne označené.

umelá inteligencia
zdroj fotografie: Google
Google Next Cloud ale vyvíja umelú inteligenciu aj do iných oblastí, ako napríklad do autonómnych áut či zdravotnej starostlivosti. Pokiaľ sa tieto technológie podarí perfektne vyvinúť, v budúcnosti si určite nájdu využitie aj medzi nami.

umelá inteligencia
zdroj fotografie: Vlastný/Google Cloud Platform

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.