Vývoj umelej inteligencie pokračuje veľmi rýchlym tempom a tá sa stáva stále inteligentnejšou. Medzi poslednými vylepšeniami umelej inteligencie od spoločnosti Google sú aj bezpečnostné prvky, ktoré nevyžadujú vyplnenie potvrdenia o tom, či si, alebo nie si robot.

Väčšina z nás rozhodne pozná CAPTCHA kód, ktorý je nutné vyplniť alebo vyriešiť pred ďalšími krokmi na webovej stránke. Tento prvok má v podstate za úlohu rozlíšiť, či sa jedná o počítač, alebo o človeka. Časom však bolo stále ťažšie riešiť tento bezpečnostný prvok pre starších ľudí. No Google našiel riešenie. V roku 2014 predstavil vylepšenú verziu „reCAPTCHA“, ktorá už neobsahovala zložité hádanky. Tie boli nahradené iba jednoduchým políčkom. Tým chcel Google analyzovať, či sa jedná o človeka, alebo o počítač, ktorý chce mať prístup k určitému obsahu na stránke.

zdroj fotografie: Digital Trends 

Nenechaj si ujsť
Koľko stojí hacknutie smartfónov s iOS alebo Androidom? Vieme sa vôbec brániť?

V prípade nejasností mohla po vyplnení „reCAPTCHA“ prísť ešte nejaká jednoduchá logická hádanka. Google však teraz tvrdí, že jeho vylepšená umelá inteligencia nevyžaduje, aby používateľ musel vypĺňať spomínané políčko. Nová „neviditeľná reCAPTCHA“ využíva tlačidlo na stránke. Pracuje na pozadí, kde následne z aktivity zistí, či je návštevník webovej stránky človek, alebo počítač. Odteraz mnoho používateľov ani nebude vedieť, že prechádzajú bezpečnostnou kontrolou. Ak však bude mať nový systém od Googlu pochybnosti, znova môže požiadať o vyplnenie jednoduchej logickej hádanky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú