Dlhé mesiace sa hovorilo o pripravovaných hodinkách Pixel Watch, ktorých predstavenie ohlásil aj známy leakster, Evan Blass. Už tento november nám Google odhalí svoje nové Pixel smartfóny, avšak pri inteligentných hodinkách zmenil názor. Spoločnosť potvrdila, že premiéra hodiniek Google Pixel Watch sa tento rok nekoná a nateraz nie je známy približný dátum ich predstavenia.

Fanúšikovia Googlu a jeho zariadení už majú v kalendári zaznačený dátum 9. november 2018. Práve v tento deň nám tento softvérový gigant s najväčšou pravdepodobnosťou odhalí svoje nové produkty, na ktorých tak dlho pracoval. Stredobodom pozornosti budú smartfóny Pixel 3 a Pixel 3 XL, ktoré sa už ukázali aj na reálnych fotografiách. Popri nich však mal Google ukázať svetu aj svoje inteligentné hodinky Pixel Watch, ktorými by sa tak postavil ostatným konkurentom.

Smartwatch ani zďaleka nevymreli

Segment inteligentných hodiniek stále nie je medzi bežnými zákazníkmi tak obľúbený ako segment smartfónov. Na poslednej udalosti IFA 2018 v Berlíne však svoje nové hodinky ukázalo hneď niekoľko výrobcov so známymi menami. Nechýbali tam ani novinky spoločnosti Casio, Diesel či Skagen.

Nenechaj si ujsť
Hodinky Apple Watch Series 4 ukázali svoj dizajn ešte pred predstavením

Rodinu týchto zariadení však už neobohatí Google, ktorý negoval premiéru hodiniek Pixel Watch. Podľa vyjadrenia v rozhovore pre portál Tom´s Guide má spoločnosť nateraz iné plány.

Pri myšlienke na hodinky, ktoré sadnú každému, si nemyslím, aby sme boli tak ďaleko. Naša pozornosť aktuálne patrí našim partnerom.“ – Miles Barr, inžinier pre Wear OS v Google.

Spoločnosť sa tak bude zameriavať na rozvoj svojho operačného systému pre inteligentné hodinky iných výrobcov, spomedzi ktorých najviac spolupracuje so spoločnosťou Fossil. Nateraz sa tak debut Pixel Watch odkladá.

Nová éra inteligentných hodiniek začne už onedlho

Tento segment zariadení však už čoskoro môžu čakať veľké zmeny. Najväčší výrobca mobilných procesorov, Qualcomm, už 10. septembra zrejme ukáže nový čip, ktorý prinesie týmto nositeľným doplnkom ešte viac možností. Nový hardvér sa neskôr podpíše aj pod vylepšenia operačného systému Wear OS. Práve tieto dôvody môžu stáť za rozhodnutím Googlu odložiť premiéru svojich inteligentných hodiniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú