Doterajšie úniky informácií o pripravovaných Google smartfónoch odhaľovali detaily len o väčšom modeli Pixel 3 XL. Teraz sa však rad dostal aj na jeho menšieho súrodenca, ktorý sa prezentoval na prvých reálnych fotkách. Pripravovaný Google Pixel 3 nebude pre používateľov „notchnou“ morou, poteší ich výkonným čipsetom, no môže sklamať výdržou batérie.

Zatiaľ čo sa dlhé mesiace hovorilo o očakávanom modeli Pixel 3 XL, mnohí fanúšikovia smartfónov od Googlu sú zvedaví aj na menší Pixel 3. Táto nepredstavená novinka sa teraz ukázala na fotografiách. Uniknuté snímky odhalili mierne upravený dizajn zadnej steny a prednú časť s hrubými rámikmi obrazovky. Aj keď je takýto štýl v dnešných moderných smartfónoch už neaktuálny, obľúbia si ho najmä tí, ktorí nepodporujú výrez v hornej časti displeja.

Google Pixel 3 na prvých reálnych fotografiách

Práve tam totiž Google umiestnil klasický rámik, ktorý v sebe poňal duálny selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx a svetelnosťou objektívov f/1.8 a f/2.2. Súčasťou vrchného „čela“ a spodnej „brady“ smartfónu sú tiež stereo reproduktory. Napriek absencii výrezu sa 5,5″ displej Pixelu 3 s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov natiahol a dostal pomer strán 18:9. Google sa ani v tomto novom modeli nevzdá politiky jedného hlavného fotoaparátu.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 3 XL vo videu potvrdzuje doterajšie negatívne dohady. Obrovskému výrezu sa nevyhne

Ten však bude vďaka softvérovým úpravám prinášať skutočne kvalitné zábery. Zadnú časť smartfónu bude opäť rozdeľovať lesklá sklenená pokrývka, v ktorej bude usadený fotoaparát, spolu s matným sklom. V ňom si miesto nájde snímač odtlačkov prstov a logo spoločnosti. Pod sklom zadnej steny má byť na matičnej doske osadený procesor Snapdragon 845, ktorý bude kooperovať so 4 GB operačnou RAM pamäťou.

Tieto detaily prezradili snímky obrazovky priamo z tohto smartfónu, ktorý ale prinesie batériu s menšou 2 915 mAh kapacitou. Polemizovať o jej výdrži je však nateraz márne. Na skutočné výsledky si budeme musieť nejaký ten týždeň počkať. Ako už býva zvykom, aj tieto nové modely spoločnosti prídu na svet s posledným operačným systémom, ktorým bude Android 9.0 Pie. Google má svoj nový Pixel 3 a Pixel 3 XL oficiálne predstaviť 9. októbra. Práve vtedy sa dozvieme ďalšie informácie o možnostiach týchto noviniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom