Posledné dni mali byť časom, kedy sa do pozornosti milovníkov smartfónov chcel prostredníctvom únikov dostať pripravovaný Samsung Galaxy Note 9. Google však zobral tejto novinke vietor z plachiet a predstavil svoj nový operačný systém, po ktorom prichádza aj odhalenie jeho očakávanej vlajkovej lode. Rozbaľovanie balenia, v ktorom je Google Pixel 3 XL, ukázalo výbavu, akej sa o pár mesiacov skutočne dočkáme, no mnohých fanúšikov zrejme výrobca nepoteší. 

Dnešok má byť dňom „D“ pre nového zástupcu Galaxy Note línie od Samsungu, ktorý sa oficiálne svetu ukáže už o pár hodín. Doterajšie úniky informácií tak obracali pozornosť práve na tento nový TOP model z Kórei. Teraz sa však okrem Galaxy Note 9 oči ľudí obracajú aj na očakávaný smartfón od Googlu. Nový Pixel 3 XL sa po sérii fotografií odhalil pri rozbaľovaní na videu, ktoré ukázalo jeho hlboký „notch“.

Kritika padne na výrez displeja a absenciu obľúbeného jacku

Aj keď je premiéra modelu Google Pixel 3 XL ešte poriadne ďaleko, už teraz o ňom vieme viac, než dosť. Prvou výraznou dizajnovou zmenou, ktorou si spoločnosť zrejme mnohých pohnevá, je veľký výrez obrazovky. Svojimi rozmermi výrazným spôsobom ukrajuje z inak krásneho displeja. Ten má podľa všetkého priniesť rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov s hustotou až 494 ppi. Takýto skvelý zobrazovací panel však Google sprznil výrezom v dobe, kedy sa naň snažia mnohí iní zanevrieť.

Zobraziť celú galériu (4)
@LuchkovCh/Telegram

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2: Aj po mesiacoch jeden z najlepších smartfónov planéty

Samotný displej navyše nebude úplne bezrámikový, nakoľko jeho spodnú „bradu“ obsadí reproduktor, ktorý s vrchnou jednotkou vo výreze bude zrejme vytvárať stereo sústavu. Aby toho nebolo málo, Google sa rozhodol prispôsobiť sa aj ďalším trendom. Z Pixelu 3 XL tak odstránil aj obľúbený 3,5 mm audio jack. Miesto neho sa teda dočkáme len USB-C portu. Ten poslúži pre nabíjanie batérie, ale aj prehrávanie hudby. K tomu však výrobca do balenia pribalí vlastné slúchadlá zakončené týmto konektorom, ktoré vidieť aj na samotnom „unboxing“ videu.

V krabici ale nebude chýbať ani redukcia z USB-C na 3,5 mm jack. Okrem týchto kontroverzných vlastností však Google Pixel 3 XL prezradil aj svoje pozitíva, ku ktorým bude patriť poriadny výkon. Výpočtové úlohy smartfón hravo zvládne s procesorom Snapdragon 845, ktorý bude kooperovať so 4 GB operačnou RAM pamäťou. Vrcholom všetkého bude nedávno predstavený Android 9.0 Pie, ktorý do tohto kúsku prinesie najnovšie systémové vylepšenia. Tých sa dočká aj „single“ objektív fotoaparátu na zadnej strane, aby sa tak vyrovnal konkurencii s duálnymi fotoaparátmi.

Google Pixel XL 3 znova potvrdil svoje očakávané vlastnosti, ktorými rovnako disponovala biela verzia na fotografiách pred pár dňami. V nej však bolo ešte odhalené 128 GB interné úložisko. Spoločnosť má kartu staviť aj na variant so 64 GB ROM, čo odhalili fotografie čierneho prevedenia Pixelu 3 XL. Samotný smartfón bude debutovať 4. októbra, no záujemcovia si ho budú môcť neskôr predobjednať v Obchode Play.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú