Google vo svojej hernej službe Stadia konečne sprístupnil 4K rozlíšenie, pre mnohých hráčov však môže ísť o sklamanie, informuje Engadget. Hranie na vysokom rozlíšení totiž nebude podporované na všetkých zariadeniach, sprístupnené pri ňom zároveň nebudú niektoré z kľúčových funkcií.

Aj keď nová herná služba od Google v našich končinách stále nie je oficiálne dostupná, na veľkých trhoch už je hráčom plne k dispozícii. Po kostrbatom uvedení na trh a rozpačitých ohlasoch hráčov i recenzentov sa síce Google Stadia značne zlepšila, od sľubovaného plnohodnotného zážitku má však služba stále na míle ďaleko.

Padanie snímkovania, mizerné rozlíšenie, obmedzená knižnica hier, navyše s nutnosťou ich dodatočnej kúpy, boli len časťou problémov, na ktoré sa herní nadšenci po zakúpení predplatného sťažovali. Google od novembrového vydania množstvo komplikácií vyriešil a herný zážitok z veľkej časti optimalizoval, hernú obec chce americká spoločnosť momentálne upokojiť aj sprístupnením hrania pri 4K rozlíšení.

Túto možnosť v rámci hernej služby Google sprístupnil v piatok 13. marca, spoločnosť užívateľov zároveň informuje, aké podmienky musia spĺňať, aby si hranie na maximálnych detailoch mohli vychutnať.  Základnou podmienkou pre 4K hranie je dostatočne rýchly internet (odporúčaná rýchlosť 35 Mbps) a samozrejme obrazovka s podporou 4K rozlíšenia.

Prečítaj si tiež
5 herných tipov pre každého hráča, ktorý nevie, ako využiť dni voľna

4K hranie bude v rámci Google Stadia ďalej podporované na zariadeniach so systémom Windows a Chrome OS s hardvérovým dekódovaním formátu videa VP9. To je problém pre všetkých hráčov vlastniacich Mac, keďže tieto zariadenia kvôli autorským právam kodek VP9 nepodporujú. 5 to 9 Google však objavil neoficiálne rozšírenie, s ktorým sa dá pravidlo (nateraz) obísť.

4K hranie do služby zároveň prichádza bez podpory HDR a 5.1 priestorového zvuku, na ich pridanie si budú hráči musieť ešte chvíľu počkať. Ako dlho, Google zatiaľ nespresnil.

Google Stadia sa teda aj napriek vylepšeniam stále nedokáže zbaviť kontroverznej nálepky. Služba sa síce zlepšuje, novinky však prichádzajú pomaly a nikdy nie bez obmedzení. Sľuby o plnohodnotnom hraní bez potreby vlastniť výkonný hardvér teda naďalej zostávajú nesplnené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom