Keďže sa podniky, školy a ďalšie inštitúcie kvôli aktuálnej situácii na určitú dobu zatvárajú, neexistuje lepšia výhovorka pre hráčov, prečo by mali utopiť pár hodín vo virtuálnych svetoch. My ti servírujeme 5 tipov, kde by si sa na najbližšie dni mohol odsťahovať aj bez zbytočnej hrozby z cestovania.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Posledný diel v sérii The Legend of Zelda mnohí nepovažujú len za najlepší diel v legendárnej ságe od Nintenda, ale aj za jednu z najlepších hier všetkých čias. Breath of the Wild disponuje nádherným otvoreným svetom Hyrule, kde na každom kroku na Linka číha nový rébus alebo poklad ukrytý za hŕstkou nepriateľov.

Jednou z najväčších predností hry je voľný pohyb hrdinu, pričom veľký dôraz hra kladie na vertikálne preskúmavanie hernej mapy a zbieranie nekonečnej zásoby predmetov. Následne nechýba ani konštantný pocit satisfakcie hráča z objavovania obrovského otvoreného sveta. Hru navyše vieš hrať úplne nelineárnym spôsobom, keďže už po úvodných minútach máš celý svet ako na dlani a kde sa rozhodneš ísť ty, je len a len na tebe.

Zaklínač 3: Divoký Hon

Tradičnejším RPG zážitkom v porovnaní s vyššie spomínaným Breath of the Wild je zavŕšenie zaklínačskej trilógie od našich severných susedov. Zaklínač 3: Divoký Hon ponúka hráčom silnú koncentráciu dobre napísaného a do herného sveta bezmyšlienkovite prevedeného príbehu, nádherný a živý otvorený svet a desiatky hodín kvalitnej zábavy.

Vynikajúcu atmosféru a herné RPG mechaniky dopĺňa nádherná grafika a exkluzívny soundtrack, ktorý sa pre trilógiu s Geraltom v hlavnej úlohe stal už pomyselným etalónom kvality videohernej hudby. Navyše, niekoľko desiatok hodín zábavy si dokážeš nazberať aj na DLCčkách Srdce z kamene a O víne a krvi, ktoré ti za pár eur ponúknu zážitok hodný samostatných hier.

Animal Crossing séria

Z úplne iného žánrového súdka, kde dokážeš utopiť desiatky, ba až stovky hodín je videoherná séria Animal Crossing. Ide niekoľkodielnu sériu exkluzívnu pre konzoly od Nintenda, ktorá ponúka hráčom zážitok asi najlepšie porovnateľný so sériou The Sims.

V porovnaní s touto značkou však máš za úlohu manažovať dedinku alebo mesto, no s veľkým dôrazom na hru viacerých hráčov. Nepotrebuješ uspokojovať biologické potreby ako v The Sims, no na druhej strane si musíš dávať pozor na aktuálnu situáciu v reálnom svete.

Hry Animal Crossing totižto veľký dôraz kladú na ročné obdobie alebo čas reálneho sveta, čo sa vo veľkej miere premieta aj do hier. Nechceš predsa pozvať niekoho zo svojho zoznamu priateľov na návštevu v dobe, keď nebudeš mať zásobu nachytaných rýb alebo iných zásob, okolo ktorých sa točí hlavná podstata hry. Nové pokračovanie s podtitulom New Horizons vychádza už 20. marca, takže nabíjaj svoj Switch a na najbližší mesiac nemusíš vytiahnuť päty z domu.

Forza Horizon 4

Pre fanúšikov vysokej rýchlosti a nebezpečnej jazdy je Forza Horizon 4 v tomto období asi najjasnejšou voľbou. Nielenže ti exkluzivita od Microsoftu ponúkne nezabudnuteľný zážitok z jazdy stoviek automobilov, ale štvrtý diel ťa takisto zavedie na britské ostrovy, kde šikovne poprepája ikonické regióny tamojšieho kraja. Jazdný model je v porovnaní s hrami Motorsport arkádovejší, no to v konečnom dôsledku len otvára pomyselné hranice novým a menej skúseným hráčom.

Vo svete hier zo série Forza Horizon na teba počká otvorený svet plný adrenalínových disciplín, kde budú otestované ako tvoje vodičské schopnosti, tak aj schopnosť sadnúť za volant s archaickejším nastavením mysle. Samozrejmosťou je už tak otvorený svet a veľký dôraz kladený na hru viacerých hráčov.

Red Dead Redemption 2

Kde si rozhodne neodpočinieš je divoký západ 19. storočia. Dekádu očakávané pokračovanie prišlo na konzoly a počítače len prednedávnom a prinieslo so sebou nádherný otvorený svet, prevedenie príbehu v tradičnom kabáte Rockstar Games a nekonečné možnosti hrateľnosti balansujúce medzi príbehovou časťou a vedľajšími, nepovinnými činnosťami. V Red Dead Redemption 2 sa na rozdiel od jednotky môžeš starať aj o svoj kemp, kde ako správny vodca gangu naleješ podstatnú časť svojho príjmu a času.

Nenechaj si ujsť
Minecraft bojuje proti novinárskej cenzúre. Priamo v hre vymysleli, ako obísť vládne zákazy

Príjem si v hre môžeš zabezpečiť mnohým spôsobmi od lovu zveri až po chytanie zločincov, čo môže u niektorých hráčov evokovať odsunutie, inak vynikajúco podanej, príbehovej línie na druhú koľaj. Westernovka navyše disponuje prepracovanou online časťou, ktorá dĺžku herného zážitku niekoľkonásobne umocňuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom