Zhromažďovanie informácií o používateľoch je už v dnešnej dobe internetu štandard. Google má novú funkciu, v ktorej si môžeš pozrieť históriu svojich nákupov a budeš prekvapený, že sa tam nachádzajú aj položky, ktoré si vôbce nenakupoval online.

Nová funkcia Google s názvom Nákupy ponúka podrobnú históriu nákupov. Ako píše portál CBNC, nájdeš tu nielen veci, ktoré si kupoval online a skrz účet Google, ale aj tie, ktoré si kupoval napríklad v kamenných predajniach. Ako je to možné?

Gigant totižto na zbieranie dát o nákupoch využíva aj tvoju mailovú schránku. Informácie o nákupoch získava aj z potvrdzovacích emailov o nákupe, takže sa môže stať, že takýto mail ti príde aj o nákupe, ktorý si urobil v kamennej predajni a nákup sa tak zobrazí na tejto stránke.

Celá stránka Nákupy od Google sa viaže na tvoj osobný účet, takže je stopercentne súkromná a zabezpečená. Google pre The Verge povedal, že túto funkciu vytvorili na jednoduchšie zobrazovanie histórie nákupov, kde sa zobrazuje všetko na jednom mieste. Taktiež nás ubezpečuje, že tieto dáta nevyužíva na lepšie cielenie reklamy. Položky nákupov si môžeš z histórie vymazať, no nedá sa to urobiť hromadne pre všetky alebo viacero položiek naraz. Vymazávať musíš každú jednu položku individuálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom