Vo svete korporátov je jedným z najpoužívanejších komplexných balíkov komunikačných služieb softvér Zoom. Jeho využiteľnosť je počas pandémie COVID-19 na vrchole a podľa všetkého siahajú po tejto komunikačnej možnosti aj zamestnanci spoločnosti Google. Podľa portálu BuzzFeed News, spoločnosť v najbližších dňoch ale zamestnancom zakáže využívanie tohto softvéru.

Zoom sa už niekoľko rokov javí ako jeden z najspoľahlivejších komunikačných softvérov a konkurentov alternatívy Meet práve od Google. Nástroj si našiel využitie najmä počas týchto dní, kedy ľudia komunikačnú platformu využívajú ako k práci, tak aj na zmenšovanie distančných bariér so svojimi blízkymi. Tŕňom v oku Google je najmä prvá alternatíva, kedy ich zamestnanci volia často práve Zoom pred ostatnými.

S využívaním balíka Zoom v korporátnom prostredí narastá aj značná bezpečnostná hrozba. Google dlhú dobu toleroval inštalovanie softvéru tretej strany, a to aj napriek jeho nie ideálnej minulosti. Asi najznámejším prípadom je zneužitie bezpečnostných dier Zoomu v lete minulého roka, kedy program samovoľne pristupoval k webkamerám laptopov s macOS.

zoom.us

Ďalším prešľapom je takzvaný Zoombombing, ktorý v minulosti trápil viacerých užívateľov. Ide v o schopnosť tretej, neznámej osoby vstúpiť hovoru do bez pozvánky. Na pochybnej hodnovernosti značky rovnako zavážil aj marcový prešľap, kedy sa dáta užívateľov iOS aplikácie Zoom objavili na sociálnej sieti Facebook.

Nenechaj si ujsť
Hrali sme nový Resident Evil 3. Má desivý príbeh a jednu z najlepších grafik súčasnosti

Spoločnosť so sídlom v Kalifornii sa teda v tomto smere rozhodla zasiahnuť a rozposlala zamestnancom využívajúcim program Zoom e-mail, v ktorom ich varuje o blízkom odstránení softvéru z ich zariadení. Okrem pochybnej minulosti softvéru by boli v Google asi radšej, keby ich zamestnanci volili ako prvú možnosť ich vlastný komunikačný nástroj Meet, ponúkaný zdarma v rámci G Suite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú