Vlne nových dizajnových trendov sa chce prispôsobiť každý výrobca smartfónov a Google samozrejme nebude vytŕčať z radu. Spoločnosť už intenzívne pracuje na svojich nových smartfónoch, ktoré by mohli prísť na svet v októbri. Väčší z dvojice, Google Pixel 3 XL, sa teraz ukázal na reálnych fotografiách, ktoré odhalili na vrchu predného panela aj kontroverzný výrez displeja. 

Premiéra nových smartfónov od Googlu je síce ešte ďaleko, no ani to nezabránilo úniku prvých informácií. Doteraz boli odhalené aj kódové označenia pre jednotlivé modely, pričom spoločnosť chce mať tentokrát aj zástupcu v strednej triede. Smartfón strednej cenovej kategórie tak nesie označenie „blueline“, zatiaľ čo jeho drahší súrodenec, Google Pixel 3, dostal označenie „bonito“.

Pixelu 3 XL pribudne kontroverzný výrez

Mnohí fanúšikovia tejto línie smartfónov sa 3. generácie už iste nevedia dočkať. Malý náhľad na to, ako bude vyzerať najväčší z trojice týchto noviniek nám teraz ukazujú uniknuté fotografie. Člen fóra XDA-Developers sa totiž dostal s týmto kúskom do kontaktu a bola by škoda, ak by ho nezachytil aj na fotkách. Podľa zachytených snímkov vidíme, že najväčšie zmeny si pre Pixel 3 XL Google prichystal najmä na prednej stene. Tam totiž bude dominovať veľký displej s tenkými rámikmi.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2: Aj po mesiacoch jeden z najlepších smartfónov planéty

Na jeho samom vrchu však nájdeme aj výrez, ktorý si našiel cestu do takmer všetkých moderných smartfónov. Spodnú časť pod obrazovkou dopĺňa predný reproduktor. Zadná časť tohto konceptu má byť podľa všetkého sklenená, čo môže indikovať prítomnosť bezdrôtového nabíjania. Vzadu taktiež nájdeme aj snímač odtlačkov prstov a jediný objektív fotoaparátu. Google sa tak opäť môže aj v tejto novinke popýšiť svojimi dokonalými softvérovými úpravami, ktoré vystrelia Pixel 3 XL medzi najlepšie fotomobily sveta.

Po výkonovej stránke by mal Google Pixel 3 XL disponovať silným čipom Snapdragon 845, ktorý bude spolupracovať so 4 GB RAM. Výrobca mu však pridá aj veľké interné úložisko s kapacitou až 128 GB. K ďalším malým zmenám patrí tiež presunutie slotu pre SIM kartu z ľavej strany na spodnú časť vedľa USB-C portu. Premiéru všetkých noviniek od Googlu by sme mali vidieť už v priebehu októbra, no počas zvyšných štyroch mesiacov sa o jeho pripravovaných smartfónoch rozhodne ešte čo-to dozvieme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom