Kým sa mnohí výrobcovia smartfónov snažia vymaniť spod nadvlády výrezov displeja, Google ešte len dobieha zameškané. Nasvedčujú tomu nové fotografie, na ktorých sa znova prezentuje väčší z dvojice nových smartfónov spoločnosti. Po júnovom úniku fotiek sa teraz Google Pixel 3 XL zasa odhalil na nových snímkach, kde ukazuje hlboký „notch“ a jednotný dizajn sklenenej zadnej časti.

Novú sériu snímok pripravovanej vlajkovej lode Googlu zverejnil na portáli XDA-Developers používateľ menom dr.guru. Tieto fotografie nám teraz prinášajú pohľad na bielu verziu Pixelu 3 XL, ktorý sa pred mesiacom ukázal aj v čiernej verzii. Ako v predošlom prípade, tak aj teraz je na zadnej stene smartfónu logo pre prototypy spoločnosti.

Google Pixel 3 XL znova ukázal svoj zrejme finálny dizajn

Prednú stenu tak opäť „zdobí“ kontroverzný výrez obrazovky, ktorý inžinierom v Google umožnil natiahnuť jej plochu, pričom rozmery smartfónu ostali zrejme nezmenené. Ako je však možné vidieť, výrez je v porovnaní so súčasnými zariadeniami poriadne veľký a výrazne zasahuje do displeja smartfónu. Tento fakt vzbudil aj medzi fanúšikmi na Twitteri poriadne rozporuplné reakcie. Na spodku displeja sa ďalej nachádza aj „brada“, v ktorej je umiestnený ďalší reproduktor. Ten bude spolu s vrchnou jednotkou vytvárať dvojicu stereo reproduktorov pre lepšie prehrávanie audia.

Zobraziť celú galériu (4)
dr.guru/XDA-Developers

Zadná časť zariadenia je opäť potiahnutá sklom, ktoré môže naznačovať príchod bezdrôtového nabíjania. V teraz jednoliatom dizajne sa nachádza tiež snímač odtlačkov prstov a jediný objektív fotoaparátu. To dokazuje, že Google sa stále nepoddal dlho zaužívanému trendu duálnych fotoaparátov. Využiť môže svoje majstrovské schopnosti, aby jeho Pixel 3 XL vytváral špičkové zábery aj s jedným snímačom.

Zobraziť celú galériu (4)
dr.guru/XDA-Developers

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2: Aj po mesiacoch jeden z najlepších smartfónov planéty

Vzhľadom na to, že dizajn tejto pripravovanej novinky bol už druhýkrát potvrdený na reálnych fotografiách, zrejme Google Pixel 3 XL uvidíme v takejto podobe aj pri oficiálnom predstavení. Nanešťastie sa tomuto smartfónu na fotografiách nepodarilo načítať systém. Ten podľa dr.guru spoločnosť na diaľku vymazala.

Základné informácie na obrazovke však prezrádzajú, že vo verzii so 64 GB ROM od Samsungu prinesiel Pixel 3 XL 4 GB operačnej RAM pamäte. Jej dodávateľom je taktiež kórejský Samsung. Rovnakú kapacitu ale podľa starších fotiek dostane aj model so 128 GB ROM. Srdcom smartfónu by mal byť výkonný procesor Snapdragon 845. Všetky detaily novej línie modelov Google Pixel 3 nám spoločnosť môže odhaliť už počas ich októbrovej premiéry. Dovtedy sa však ešte rozhodne dočkáme ďalších uniknutých snímkov, alebo informácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom