Zoznam problémov najnovších vlajkových lodí Googlu sa začína rozširovať. Po zistení horšej odolnosti konštrukcie prichádza ďalší problém, s ktorým sa Google určite bude musieť popasovať.

Reč je o displeji s výrazným modrým nádychom. Pri priamom pohľade na Google Pixel 2 XL síce nie je viditeľný, no stačí menšia zmena pozorovacieho uhla a ihneď sa zreteľne ukáže.

Toto je príčina

Nenechaj si ujsť
Video: Prvé problémy sú tu. Google Pixel 2 nezvládol niektoré testy odolnosti

Príčinu tohto problému predviedol vo videu Mike Barrett. Stačilo dať vedľa seba iPhone 8 Plus, Google Pixel 2 XL, pôvodný Google Pixel a nasadiť na fotoaparát polarizačný filter. Ako môžeš na videu vidieť, pri vertikálnej orientácii displeja je displej sfarbený do modra a po otočení je odrazu krásne biely. Je teda jasné, že chyba nastala pri aplikácii polarizátora na displej a Google by to mal čo najskôr napraviť.

Myslel to v dobrom

Avšak keby polarizátor nebol chybný, bola by to určite skvelá vec. Jeho poslaním je totiž umožniť výbornú čitateľnosť displeja aj počas nosenia slnečných okuliarov. Polarizátorom disponuje napríklad aj iPhone 8 Plus a ako môžeš vidieť, Applu sa vydaril omnoho lepšie. Najhoršie na tom ale je, že sa jedná o hardvérový problém a nie je ho teda možné úplne vyriešiť softvérovou aktualizáciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom