Po každom predstavení novej vlajkovej lode popredných výrobcov smartfónov sa nájdu ľudia, ktorí testujú ich odolnosť alebo ich porovnávajú s inými zariadeniami. Jedným takým je aj Jack Neilson z kanálu JerryRigEverything.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jeho úlohou je otestovať smartfóny proti poškriabaniu, ohňu alebo ako dopadnú v teste ohybnosti. Najnovšie si vzal do parády Pixel 2, najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti Google.

Žiadne prekvapenie sa nekoná

Skúška poškriabaním displeja ukazuje, že k poškodeniu dochádza na 6 úrovni Mohsovej stupnici tvrdosti. Rovnako pritom dopadli aj ostatné vlajkové lode, ako Samsung Galaxy S8 či iPhone 8. Dobre si viedli aj mriežky reproduktoru, ktoré sú vyrobené z kovu a ponúkajú veľmi dobrú ochranu. Zadná strana však podľahla oveľa jednoduchšie.

Hybridný povlak, ktorý chráni kovové telo, nevydržal ani jemné poškriabanie čepeľou noža. Mal by si si tak dávať pozor pri nosení, aby sa nenachádzal v blízkosti kľúčov a iných ostrých predmetov. Rovnako snímač odtlačkov prstov pri pár ryhách začal vykazovať chybnú hlášku o znečistení snímača, čím ho nadobro znefunkčnil. Šošovka fotoaparátu je chránená odolným sklom, vďaka čomu vydrží aj hrubšie zaobchádzanie, čo sa však nedá povedať o blesku, ktorý chránený nie je.

Pri teste odolnosti proti ohňu vydržal smartfón 15 sekúnd, kým sa objavili prvé biele fľaky na displeji. Toto poškodenie sa ukázalo ako trvalé, no podobne dopadli aj konkurenčné zariadenia. Ako posledný bol vykonaný test ohybnosti. Smartfón tlak nevydržal a v mieste zadnej antény došlo k viditeľnému zlomu. Toto miesto je najslabším na každom smartfóne, ktorý má takto riešené antény. Celkovo sa Jack vyjadril k novému Pixelu negatívne, pričom spomenul absenciu duálneho fotoaparátu (aj keď toto určite nie je nevýhoda vzhľadom k schopnostiam) či 3,5 mm audio jacku. Ide však len o subjektívny názor, ktorý nemusí korešpondovať s preferenciami zákazníka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak