Kritika na nedávne zmeny v prehliadači Chrome neostala dlho bez odozvy spoločnosti. Bezpečnostným expertom sa nepáčila automatická možnosť prihlásenia do prehliadača, pokiaľ už bol používateľ prihlásený do niektorej aplikácie ako napríklad Gmail. Google sa teraz rozhodol pridať do nastavení viac kontroly a každý tak môže v Chrome deaktivovať tento nie príliš vítaný spôsob prihlasovania.

Pri synchronizácii údajov v prehliadači Chrome je potrebné prihlásenie používateľa. Následne je možné synchronizovať s účtom všetky dáta ako heslá, záložky či históriu prehliadania. Nedávno však v novej verzii Google Chrome pribudlo automatické prihlasovanie, ktoré nepriamym spôsobom núti používateľa prihlásiť sa okrem iných služieb spoločnosti aj do jej prehliadača. Aj keď Google tvrdí, že táto funkcia nie je aktivovaná automaticky, mnohým môže zdieľanie viacerých dát prekážať. Tomu je však teraz sčasti koniec.

Google upravil kontroverznú funkciu svojho prehliadača

Nový Chrome vo verzii 70 so sebou prinesie vítanú úpravu týchto nastavení, kde si budeme môcť vypnúť možnosť automatického prihlasovania do prehliadača, ktoré ale podľa všetkého bude stále zahrnuté v možnostiach. Týmto spôsobom tak Google vyhovie všetkým, ktorým nútené prihlasovanie prekážalo a zároveň im ponúkne aj lepší prehľad v type synchronizovaných údajov. Po aktualizácii si bude každý môcť určiť či chce synchronizovať heslá, adresy, platobné karty a ďalšie dáta do svojho účtu. S odhlásením sa z Chromu budú zároveň po novom vymazané aj cookies dáta.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Google Chrome

Nenechaj si ujsť
Microsoft bojuje v testovacej verzii Windows 10 proti Chrome a Firefoxu otravným upozornením

Našťastie existuje spôsob, akým sa tejto kontroverznej funkcii môže používateľ vyhnúť aj v aktuálnej verzii 69. Stačí do vyhľadávania zadať „chrome://flags/#account-consistency“ a deaktivovať možnosť „Identity consistency between browser and cookie jar“, ktorá sa nachádza na samom vrchu a spravuje prihlasovanie, respektíve odhlasovanie z Google účtov naprieč viacerými operačnými systémami. Ďalšou možnosťou bude už len počkať si na novú verziu Chrome 70, ktorú by mala spoločnosť pre používateľov vypustiť zhruba v polovici októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom