Ak rád cestuješ a s obľubou skúmaš rôzne zákutia sveta, novú funkciu Google Máp si zamiluješ. Google totiž aplikácii pridá úplne nový režim, vďaka ktorému si môžeš vychutnať jedinečný pohľad na mestá a štvrte skutočne zaujímavým spôsobom a vo veľmi dobrých detailoch. Na tému upozornil portál NewAtlas.

Nová funkcia

Google totiž počas konferencie Google I/O predstavil novú funkciu s názvom „Immersive View“, ktorá je akousi kombináciou Street View a leteckých snímok. Táto unikátna funkcia tak používateľom umožní o niečo reálnejší pohľad na miesta, pričom všetko si môžu pozrieť z vtáčej perspektívy, či priamo z mestských ulíc, píše portál The Verge.

„Immersive View“ dokonca umožní vstúpiť do rôznych reštaurácií a nasať ich atmosféru aspoň na diaľku. Tento jedinečný nástroj vznikol vďaka pokroku v oblasti umelej inteligencii známej ako počítačové videnie. Tento pokrok v podstate umožnil AI skombinovať miliardy obrázkov zo Street View a leteckých snímok, čoho výsledkom je unikátny digitálny model sveta.

NEPREHLIADNI
Rusko smeruje do technologického stredoveku. Vojenskú techniku si opravujú čipmi z chladničiek

Podľa dostupných informácií Immersive View bude dostupný na akomkoľvek smartfóne, počítači či inom zariadení a bude disponovať aj funkciou „posúvania v čase“. To znamená, že si budeš môcť prezerať dané miesto v rôznych časoch.

Podľa všetkého funkcia dokonca zohľadňuje aj také veci, ako sú zmeny počasia, či pohyb Slnka po oblohe (tiene) či pohyb mrakov. Funkcia bude dostupná najskôr v Los Angeles, Londýne, New Yorku, Tokiu a San Franciscu, neskôr by sa však mala dostať aj do ďalších miest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP