Mnohí vodiči si bez navigácie nevedia predstaviť nielen dlhú cestu na dovolenku, ale aj bežné jazdenie po meste. Kedysi drahé navigácie sú už dávno minulosťou a vystriedali ich tie zabudované priamo v automobiloch či mobilné aplikácie.

V rámci mobilných aplikácií existuje samozrejme obrovské množstvo, z ktorého si je niekedy ťažko vybrať. Medzi tie najznámejšie zaraďujeme napríklad Sygic, Waze a v neposlednom rade aj Google Mapy.

Prečítajte si tiež!
Systém dopravy v Prahe je veľkou inšpiráciou. Prečo nutne potrebuje Bratislava to, čo Česi už dávno majú?

Posledná spomenutá služba spoločnosti Google však oproti konkurencii disponovala nedostatkom, na ktorý sa sťažovalo mnoho vodičov a aj to bol jeden z dôvodov, kvôli ktorému sa rozhodli využívať konkurenčnú službu. Google sa však v poslednom čase rozhodol inovovať hneď viacero aplikácií, medzi ktorými budú aj Google Mapy.

Dodržiavanie povolenej rýchlosti bude jednoduchšie

Nová a pre mnohých dlho očakávaná funkcia zobrazovania maximálnej povolenej rýchlosti bude konečne súčasťou aj aplikácie Google Mapy. Maximálna povolená rýchlosť na ceste po ktorej práve idete bude zobrazovaná v ľavom dolnom rohu. Skvelou správou však je aj ďalšia novinka, vďaka ktorej môžeš vidieť aj umiestnenie rýchlostných kamier. Súčasťou je samozrejme aj zvukové upozornenie v prípade prekročenia rýchlosti či zaznamenania rýchlostnej kamery.

K testovaniu tejto funkcie zo strany spoločnosti došlo už v roku 2016 v mestách ako San Francisco či Rio de Janeiro. Google Mapy sa tak môžu dotiahnuť na konkurenčné služby, ktoré túto funkciu zahŕňajú už dlhšiu dobu, ako je to napríklad v prípade obľúbenej aplikácie Waze.

Prečítajte si tiež!
Slovenská komunita Wazerov: Sme nadšenci a robíme to bez nároku na honorár

Najnovšia aktualizácia však nebude dostupná pre všetkých. Ako prví sa jej dočkajú napríklad vodiči z Austrálie, Brazílie, Kanady, Ruska, Spojeného kráľovstva či Spojených štátov amerických. O ďalších krajinách zatiaľ nie sú známe žiadne informácie, no dúfajme, že sa táto novinka objaví čoskoro aj u nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom